Łóżko medyczne elektryczne czy manualne - co wybrać? | Adiuva-Med
17007
post-template-default,single,single-post,postid-17007,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Łóżko medyczne elektryczne czy manualne – co wybrać?

Łóżko medyczne elektryczne czy manualne – co wybrać?

Planujesz wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne? Nie wiesz, jakie łóżko wybrać i czym różnią się poszczególne modele? W poniższym artykule możesz zapoznać się ze szczegółami!

 

Czym jest łóżko rehabilitacyjne? Wypożyczenie i zakup

 

Łóżko medyczne, nazywane wymiennie medycznym, to sprzęt specjalistyczny stworzony z myślą o Pacjentach unieruchomionych lub z ograniczoną mobilnością. Takie łóżka są zwykle dostosowane do potrzeb osób leżących, dzięki czemu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. I choć nazwa łóżka medyczne może być myląca, to warto wiedzieć, że takie meble stosuje się nie tylko w szpitalach, ale również w warunkach domowych. Wszystko po to, by zapewnić maksymalny komfort danemu Pacjentowi.

 

Jak wygląda łóżko medyczne?

 

Łóżko medyczne od klasycznego łóżka różni się kilkoma elementami. Specjalistyczne urządzenia rehabilitacyjne przeważnie są wyposażone w kółka, ponieważ to ułatwia przesuwanie łóżka np. podczas wykonywania czynności higienicznych przy Pacjencie. Dodatkowo specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne z wypożyczalni często posiadają też dodatkowe elementy ruchome, które umożliwiają Pacjentowi przechodzenie z pozycji siedzącej do leżącej. Na łóżkach medycznych zwykle układa się materac piankowy, a na nim dodatkowo stosuje się materac przeciwodleżynowy. To istotny element wyposażenia – materac dba o to, by u Pacjenta nie tworzyły się odleżyny nawet podczas całodziennego leżenia. Funkcjonalność łóżka często jest zależna od tego, czy jest ono manualne, czy może raczej elektryczne. Różnice opisaliśmy poniżej.

 

 

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni

 

 

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu udostępnia klientom elektryczne łóżka rehabilitacyjne. To najbardziej kompleksowa opcja dla Pacjentów, którzy wymagają szczególnej opieki. Takie łóżka są wygodne zarówno dla osób leżących, jak i dla opiekunów. Ich mechanizmem można sterować za pomocą pilota, dzięki czemu urządzenie przesuwa się na przykład w górę lub w dół. Dodatkowo łóżka z wypożyczalni Adiuva-Med mają też ruchome poszczególne części leża, co ułatwia usadzenie osoby np. w pozycji siedzącej. Podnoszenie zagłówka i podnóżka zdecydowanie ułatwia też wykonywanie czynności higienicznych, ponieważ odciąża opiekuna. Inaczej mówiąc, opiekun nie będzie musiał unosić Pacjenta ciężarem swojego ciała – zrobi to wygodnie przy pomocy systemu sterującego.

 

Łóżko medyczne z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu można też ustawić w pozycji Trendelenburga. Wówczas Pacjent leży głową poniżej poziomu nóg. Taka pozycja również bywa stosowana podczas rehabilitacji oraz jako forma odciążania kręgosłupa i zapobiegania odleżynom. Warto jednak pamiętać, że powinna być stosowana z rozwagą i po uzgodnieniu z lekarzem specjalistą.

 

Łóżko medyczne elektryczne czy manualne? 

 

Łóżka manualne, standardowe, nie posiadają elektrycznego sterowania. To znacząco ułatwia opiekę nad osobą leżącą, ponieważ aby usadzić ją czy podnieść wyżej, należy użyć siły własnego ciała. Niestety, przez to wykonywanie wielu czynności pielęgnacyjnych, higienicznych czy rehabilitacyjnych staje się trudniejsze. Obecnie zaleca się więc stosowanie łóżek medycznych sterowanych elektrycznie, ponieważ dzięki temu można uniknąć przeciążenia opiekuna.

 

Ile kosztuje łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni?

 

Zakup łóżka rehabilitacyjnego nie jest tani, dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni. To wygodna opcja, ponieważ łóżko można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym momencie, nie trzeba więc np. zajmować się ewentualną sprzedażą. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu oferuje dowóz urządzeń rehabilitacyjnych do domu klienta, dlatego nie muszą Państwo o nic się martwić. Wniesiemy i zmontujemy łóżko tak, by zapewnić wszystkim maksymalny komfort.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszą ofertą materaców przeciwodleżynowych. To ważny element wyposażenia łóżek dla osób przewlekle chorych, które rzadko opuszczają łóżko. Materac zapobiega powstawaniu długotrwałych uszkodzeń skóry – warto pamiętać, że zwykłe materace piankowe niestety nie mają takiego działania. Osoby leżące potrzebują więc specjalistycznych sprzętów.