Jak dobrać wózek inwalidzki? | Adiuva-Med
16818
post-template-default,single,single-post,postid-16818,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Jak dobrać wózek inwalidzki?

Jak dobrać wózek inwalidzki?

Wózek inwalidzki powinien być dobierany indywidualnie pod potrzeby danej osoby. Dzięki temu będzie maksymalnie komfortowy i umożliwi swobodne przemieszczanie się nawet bez pomocy osób trzecich. Przed wyborem konkretnego modelu warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry i funkcje. Zastanawiasz się, jak wybrać wózek inwalidzki dla siebie lub dla bliskiej osoby? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

 

Wózek manualny czy elektryczny?

Wózek manualny będzie niewątpliwie lepszym wyborem dla tych osób, które są w stanie samodzielnie używać siły rąk do przemieszczania się. Angażowanie górnych partii mięśni do pracy jest ważnym procesem rehabilitacji, a zarazem zapobiega osłabieniu kończyn górnych. W przypadku wózka elektrycznego osoba korzystająca z niego nie zmusza górnych kończyn do pracy. Jeśli jednak istnieje taka możliwość, to zdecydowanie warto zdecydować się na wózek manualny. Za taką opcją stoją przede wszystkim aspekty zdrowotne. Wózek manualny może być pchany przez osobę trzecią, niemniej na co dzień pacjent może bez problemu napędzać go siłą własnych mięśni.

 

Co wypożyczyć: Wózek inwalidzki standardowy czy specjalistyczny?

Kolejny dylemat dotyczy tego, który wózek sprawdzi się lepiej: standardowy czy specjalistyczny. Tak naprawdę jest to zależne od potrzeb danego pacjenta. Jeśli osoba potrzebująca wózka zmaga się z chwilową rekonwalescencją lub po prostu potrzebuje wsparcia np. na spacerach z uwagi na osłabienie, wózek standardowy z pewnością spełni swoją rolę. Taki sprzęt jest odpowiedni dla osób, które nie potrzebują dodatkowego podparcia pod nogi. Wózki inwalidzkie standardowe są składane i dlatego transportowanie ich nie stanowi żadnego problemu.

Wózek specjalistyczny to rozwiązanie dla osób, które doznały np. złamania kończyny lub wymagają jej unieruchomienia. Do takiego wózka dołączono podparcie pod łydkę, dzięki czemu noga w gipsie może być ułożona w wygodny sposób. Dużą zaletą wózków inwalidzkich specjalistycznych są też uchylne oparcia, które umożliwiają swobodne dopasowanie wózka do pozycji pacjenta.

 

Wózek dziecięcy: gdzie wypożyczyć?

Kolejna opcja to wózek dziecięcy, dostosowany do wzrostu i masy ciała najmłodzych pacjentów. Takie wózki są dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Wózki dziecięce są niewielkie i stosunkowo lekkie, dzięki czemu dzieci mogą operować nimi bez najmniejszego problemu.

 

Wypożyczalnia wózków inwalidzkich w Toruniu – pomoc w doborze wózka

Nasza wypożyczalnia oferuje pełne wsparcie przy doborze odpowiedniego sprzętu medycznego. Wypożyczalnia w Toruniu Adiuva-Med oferuje zarówno standardowe, jak i specjalistyczne wózki inwalidzkie. Poza wspomnianym już modelem z podparciem pod łydkę, posiadamy również wózek, który można bez problemu wnosić po schodach. Wyróżnia się on dodatkowymi uchwytami ułatwiającymi bezpieczne wnoszenie pacjenta na piętro. Dzięki temu pokonywanie codziennych barier architektonicznych np. w drodze do lekarza nie będzie stanowiło najmniejszego problemu.