Koncentrator tlenu - kiedy stosować w domu? | Adiuva-Med
16908
post-template-default,single,single-post,postid-16908,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Koncentrator tlenu – kiedy stosować w domu?

Koncentrator tlenu – kiedy stosować w domu?

Koncentrator tlenu to specjalisty sprzęt medyczny, który pozwala dostarczyć do organizmu zwiększone stężenie tlenu. Co ważne, koncentrator tlenu może być stosowany w warunkach domowych – w takiej sytuacji można go wypożyczyć na przykład z naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Koncentrator tlenu to bardzo ważny urządzenie, ponieważ stanowi niezastąpione wsparcie zwłaszcza dla Pacjentów z niewydolnością oddechową.

 

Tlen jest pierwiastkiem niezbędnym do życia; skutki jego niedoboru mogą być bardzo poważne. Rozwiązaniem, które skutecznie chroni przed niedoborotem tlenu jest właśnie tlenoterapia, a tę zapewniają nasze koncentratory tlenu z Torunia.

 

Stosowanie koncentratora tlenu w domu

 

Czy tak specjalistyczne sprzęty medyczne nadają się do stosowania w warunkach domowych? Jak najbardziej, choć warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim – tlenoterapia powinna być zlecona przez specjalistę, ponieważ to on musi ustalić, jakie stężenie tlenu będzie optymalne dla Pacjenta. Jednocześnie warto podkreślić, że taka forma terapii jest doceniana za coraz szersze zastosowanie. Bywa często wykorzystywana u Pacjentów zmagajacych się z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, bezdechem sennym, otyłością, astmą, niewydolnością oddechową czy rozstrzeniem oskrzeli. Przy poważnych schorzeniach tlenoterapię należy stosować nawet przez całą dobę.

 

Dostępne w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu koncentratory tlenu można regulować, by dostosować przepływ tlenu do potrzeb konkretnej osoby. Ponadto do koncentratora dołączamy maseczkę lub wąsy tlenowe, dzięki którym Pacjent może bez problemu korzystać z tlenoterapii również w nocy. Wąsy są wygodniejszą opcją do stosowania również w ciągu dnia, ponieważ nie utrudniają spożywania posiłków i ułatwiają swobodne komunikowanie się z innymi.

 

Aby koncentrator tlenu w domu działał prawidłowo, należy zadbać o odpowiednie otoczenie. Sprzęt medyczny z wypożyczalni powinien być użytkowany w pomieszczeniu wolnym od dymu tytoniowego i ognia. Przy koncentratorze nie wolno stosować też ogrzewania podłogowego, ponieważ mogłoby ono zakłócić pracę urządzenia, a nawet zepsuć je całkowicie. Ponadto należy pamiętać też o tym, by koncentrator w miarę możliwości postawić z dala od innych, domowych urządzeń.

 

Toruń – koncentrator tlenu dla osób z POChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc to jedno z najczęstszych schorzeń, w przypadku którego tlenoterapia jest prawdziwym ratunkiem. U Pacjentów z POChP regularne dotlenianie sprzyja wydłużeniu długości życia chorego, a także podniesieniu jego komfortu. Warto pamiętać o zasadzie jak najdłuższego stosowania tlenu. Przyjmuje się, że powinno być to minimum 15 godzin na dobę. Tylko wtedy tlenoterapia będzie rzeczywiście skuteczna.

 

Koncentratory tlenu – zastosowanie domowe

 

Warto wiedzieć, że z koncentratorów tlenu w domu bardzo często korzystają również sportowcy oraz osoby, które wykorzystują tlen do celów kosmetycznych. Nie od dziś wiadomo, że tlenoterapia pozytywnie wpływa na wygląd cery – dodaje jej świeżości i blasku. Z kolei sportowcy dzięki zastosowaniu tlenu są w stanie zredukować do minimum zakwaszenie mięśni. Ponadto w ten spobób zwięksają wydolność organizmu i przyspieszają proces regeneracji po aktywności fizycznej.

 

Koncentrator tlenu do domu: wypożyczalnia czy zakup?

 

Jeśli potrzebujesz koncentratora tlenu dla chorego, skontaktuj się z naszą wypożyczalnią sprzętu medycznego w Toruniu. Koncentratory tlenu opłaca się wypożyczać. Zakup takiego sprzętu wiąże się z koniecznością wydania nawet kilkunastu tysięcy złotych, co dla wielu osób jest zbyt dużą kwotą. Wypożyczenie to znacznie bardziej przystępna opcja, dostosowana do możliwości finansowych każdej osoby. Dostępne w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu koncentratory tlenu dowozimy do klientów na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jeśli więc potrzebujesz koncentratora tlenu w Inowrocławiu, w Grudziądziu, we Włocławku, w Chełmży lub w jakimkolwiek innym miejscu, po prostu zadzwoń do nas! Sprzęt medyczny dowozimy do domu i nie pobieramy kaucji.