Koncentratory tlenu, wypożyczenie butli z tlenem medycznym, kondensator tlenowy | Adiuva-Med
16429
page-template-default,page,page-id-16429,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

KONCENTRATORY TLENU

koncentrator tlenu Adiuva-Med.

Czym jest koncentrator tlenu?

 

Koncentrator tlenowy jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania tlenoterapii w warunkach domowych. W sposób ciągły dostarcza powietrze o zwiększonej zawartości tlenu, dzięki czemu pacjent otrzymuje zwiększoną zawartość tlenu w płucach i układzie krwionośnym.

 

Co warto podkreślić, koncentrator jest urządzeniem medycznym, o rozmiarach zbliżonych do walizki podróżnej o średniej wielkości. To sprawia, że sprzęt bez problemu zmieści się do każdego pomieszczenia. Jego rozmiar umożliwia również swobodne transportowanie sprzętu samochodem osobowym. Dodatkowo to urządzenie zostało wyposażone w kółka, co sprawia, że koncentrator (nazywany czasem błędnie kondensatorem tlenu) można bez problemu przemieszczać z miejsca na miejsce.

 

Jak działa koncentrator tlenu?

 

Koncentratory stanowią dobrą alternatywę dla butli tlenowych, których użycie jest obarczone niebezpieczeństwem pożaru i wybuchu. Urządzenia działają na zasadzie oddzielenia tlenu od azotu dzięki obecności zeolitu w procesie adsorpcji zmiennociśnieniowej. Są proste w obsłudze, a dzięki niewielkim rozmiarom znakomicie sprawdzają się w użytku domowym.

 

W naszej ofercie znajdują się koncentratory tlenu Invacare Platinium S, Invacare 5 , Invacare Perfecto oraz Devilbiss.

Do zestawu dołączamy nawilżacz. Dzięki niemu Pacjent nie będzie narażony na wysychanie błon śluzowych. To ważne, ponieważ osoby, którym zalecono użytkowanie koncentratora tlenu, bardzo często korzystają z niego przez kilkanaście godzin dziennie, co może narażać śluzówkę na wysuszanie. Na szczęście dzięki nawilżaczowi zapobiegniecie tej niedogodności.

 

Jak często korzystać z koncentratora tlenu?

 

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od decyzji lekarza. Tlenoterapia musi być konsultowana ze specjalistą, który zadecyduje o tym, ile tlenu należy dostarczać Pacjentowi. Każdy przypadek jest indywidualny. Niektórym Pacjentom wystarcza kilka godzin tlenoterapii dziennie, inni wymagają nawet kilkunastu godzin. Co ważne, koncentratory tlenu oferowane przez naszą wypożyczalnię sprzętu medycznego są wyposażone w opcję regulacji przepływu tlenu (od 1 do 5 litrów na minutę).

 

Czy w koncentratorze trzeba wymieniać butle z tlenem?

 

Nie. Nie musicie wymieniać żadnych zasobników tlenowych. Urządzenie po podłączeniu do prądu może działać bez przerwy nawet przez 24 godziny.

kondensator tlenu Adiuva-Med.

Zastosowanie koncetratora tlenu

 

Koncentratory tlenu najczęściej stosuje się u Pacjentów, którzy zmagają się z trudnościami oddechowymi. Mowa tu przede wszystkim o schorzeniach układu oddechowego, takich jak: astma oskrzelowa, mukowiscydoza, zwłóknienie płuc, przewlekła obturacyjna choroba płuc). Tlenoterapia jest bardzo często stosowana w ostatniej z wymienionej chorób, nazywanej w skrócie POChP. Przewlekła obturacyjna choroba płuc wiąże się z niedotlenieniem, które może destrukcyjne dla organizmu. Zastosowanie koncentratora tlenu przy POChP może więc wydłużyć życie chorego.

 

Warto wiedzieć, że zastosowanie koncentratorów tlenu jest jednak znacznie szersze. Można je stosować również u osób, u których występuje bezdech senny. Co więcej, tlenoterapia bywa też pomocna u osób zmagających się z chorobami krążenia, takimi jak na przykład nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, zwłóknienie mięśnia sercowego. Pozytywne skutki tlenoterapii można również zaobserwować u Pacjentów będących w trakcie leczenia onkologicznego. Wskazaniami do tlenoterapii przy użyciu koncentratora tlenu mogą być także migrenowe i klastrowe bóle głowy oraz niewydolność nerek czy niektóre zaburzenia neurologiczne.

 

Coraz popularniejsze staje się również zastosowanie koncentratorów tlenu w sporcie, kosmetyce czy kulturystyce. Pamiętajmy jednak o tym, że w takich przypadkach również nie wolno stosować tlenoterapii na własną rękę – zbyt duże dawki tlenu mogą być toksyczne dla organizmu.

Uwaga! Pacjenci, którzy w jednostce chorobowej z zagrożeniem życia potrzebują stałego dopływu tlenu są zobowiązani zapewnić sobie rezerwowe źródło tlenu. Opieka nad pacjentem wymagającym stałego podawania tlenu odbywa się wyłącznie pod nadzorem lekarza.

kondensatory tlenowe Adiuva-Med.

Jak wypożyczyć koncentrator tlenu?

 

Wypożyczenie koncentratora tlenu jest bardzo proste. Dostarczamy koncentratory tlenu do Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia i wielu innych miast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Aby wypożyczyć koncentrator tlenu, wystarczy skontaktować się z nami. Na życzenie klienta możemy dowieźć urządzenie do domu i wnieść je do wskazanego pomieszczenia. Na miejscu podpiszemy umowę najmu urządzenia. Sprzęt zostanie do Państwa dyspozycji tak długo, jak będzie to koniecznie – dla wygody podpisujemy umowę bezterminową. Dbamy o maksymalne ograniczenie biurokracji. Z tego względu do wypożyczenia wystarcza sama umowa najmu, nie wymagamy dodatkowych skierowań czy innej dokumentacji.

 

Co ważne, nasz sprzęt jest dostępny od ręki. Nie muszą Państwo czekać w kolejkach na możliwość wypożyczenia. Wystarczy zadzwonić do wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med, by zamówić koncentrator medyczny jeszcze dziś!

 

Jak używać koncentratora tlenu?

 

Aby urządzenie działało prawidłowo, należy spełnić kilka warunków.

Koncentrator tlenu powinien być ustawiony w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, najlepiej oddalonym od wyposażenia, tj. od mebli, zasłon, kanapy. Pomieszczenie takie powinno być też wolne od dymu (np. tytoniowego) oraz od tłuszczu (np. kuchennego).

 

Koncentratorów tlenu nie stosujemy w pomieszczeniach, w których włączone jest ogrzewanie podłogowe. To może doprowadzić do przegrzania, a w efekcie do zepsucia koncentratora.

 

Dla bezpieczeństwa należy stosować się do zaleceń wypisanych w instrukcji obsługi. Po dowiezieniu sprzętu do klienta zostawiamy kopię instrukcję użytkowania koncentratora tlenu ze szczegółowymi zaleceniami. Oczywiście, przeprowadzimy również instruktaż, by zaprezentować działanie koncentratora.

 

Adiuva-Med wypożyczalnia sprzętu medycznego gwarantuje również serwis techniczny. W przypadku ewentualnej awarii (choć takie zdarzają się bardzo rzadko) zapewniamy wymianę sprzętu na pełnosprawny.

 

Czy stosowanie koncentratora tlenu jest bezpieczne?

 

Tak, pod warunkiem, że tlenoterapia jest prowadzona pod nadzorem lekarza specjalisty (np. pulmonologa), który określa częstotliwość, czas i zalecany przepływ tlenu.

 

Prawidłowo ustawione urządzenia są bezpieczne i znacząco poprawiają codzienny komfort życia Pacjentów. Wszystkie nasze koncentratory tlenu posiadają badania techniczne, aktualny przegląd oraz paszport techniczny. W sytuacji, gdy zbliża się termin obowiązkowego przeglądu technicznego urządzenia, skontaktujemy się z Państwem i zamieniamy urządzenie na koncentrator z ważnym przeglądem technicznym.

 

Wymiary koncentratora tlenu

Model Invacare

Wysokość: 60,3 cm

Szerokość: 45,7 cm

Głębokość: 35,6 cm

Waga: 25 kg

 

Inne określenia na koncentrator tlenu: kondensator tlenu, koncentrat tlenowy, butla tlenowa, tlen dla chorego, urządzenie do tlenoterapii domowej.

Wypożyczalnia koncentratorów tlenu w Toruniu

 

Zapraszamy do Adiuva-Med! U nas można wypożyczyć koncentratory tlenu od ręki, bez czekania w kolejkach. Dowozimy sprzęty  medyczne również do Włocławka, Grudziądza, Bydgoszczy, Brodnicy, Inowrocławia i innych miast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Zachęcamy do kontaktu!

Zapraszamy również na naszą stronę na Facebooku, gdzie dzielimy się aktualnymi informacjami na temat sprzętów medycznych w Adiuva-Med.