Kule rehabilitacyjne łokciowe, kule ortopedyczne Toruń wypożyczenie kul | Adiuva-Med
16444
page-template-default,page,page-id-16444,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Kule łokciowe

kule rehabilitacyjne Adiuva-Med.

Kule łokciowe – wypożyczalnia w Toruniu

Kule łokciowe, nazywane również kulami ortopedycznymi, to urządzenia przeznaczone do stosowania u osób zmagających się z kontuzjami lub tych, które przeszły zabiegi chirurgiczne i wymagają rekonwalescencji. Kule pozwalają na odciążenie chorej kończyny i ułatwiają przemieszczanie się.

Warto podkreślić, że wśród kul ortopedycznych to właśnie kule łokciowe są najczęściej wybierane przez osoby potrzebujące dodatkowego wsparcia. Są one najbardziej poręczne i lekkie. Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu oferuje kule łokciowe wykonane z lekkiego aluminium z wygodnym, plastikowym uchwytem. Ich dużą zaletą jest możliwość regulacji wysokości za pomocą klipsa.

 

Zastosowanie kul łokciowych

 

Warto podkreślić, że kule łokciowe są niezastąpionym gadżetem dla wielu osób. Stosuje się je między innymi u Pacjentów, którzy doznali złamania lub zwichnięcia kończyny. Ponadto przydają się po operacjach stawów biodrowych i kolanowych, gdy w trakcie rekonwalescencji należy uważać, by nie obciążać nadmiernie kończyny.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i kul łokciowych poleca również stosowanie kul ortopedycznych u osób w podeszłym wieku. Emeryci często zmagają się między innymi z reumatoidalnym zapaleniem stawów, które bardzo utrudnia przemieszczanie się i wykonywanie codziennych czynności. Dzięki zastosowaniu kul ortopedycznych Pacjent zyskuje dodatkowe wsparcie, a wstawanie i spacerowanie jest znacznie łatwiejsze.

 

Jak korzystać z kul łokciowych?

 

Należy pamiętać o tym, że kule łokciowe zawsze stosuje się w parze. Nie zaleca się używania wyłącznie jednej kuli, ponieważ wówczas ciężar ciała rozkłada się nieprawidłowo, a to może skutkować kolejnymi kontuzjami.  Zalecane jest równomierne wsparcie na obu kulach, ponieważ tylko taka metoda przemieszczania się umożliwi odciążenie chorej kończyny.

kule ortopedyczne Adiuva-Med.

Kule łokciowe – wypożyczalnia czy zakup?

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu umożliwia zarówno zakup, jak i wynajem kul ortopedycznych.

 

Pierwszą opcję, tj. zakup kuli łokciowych polecamy tym osobom, które potrzebują dodatkowego wsparcia z uwagi na podeszły wiek. U seniorów i osób z postępującą chorobą kule ortopedyczne są obowiązkowm gadżetem, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. W takiej sytuacji lepiej kupić kule na własność, by w razie potrzeby mieć je w domu.

 

Wypożyczenie kuli do chodzenia polecamy osobom, które potrzebują podparcia na przykład przez kilka miesięcy. Takie rozwiązanie jest wskazane na przykład u osób ze złamaniami czy zwinięchami, a także tych w trakcie rekonwalescencji. Pacjenci po wyleczeniu kończyny nie będą już potrzebować kuli, dlatego skorzystanie z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu jest wówczas lepszą opcja.

 

Wynajem kul do chodzenia to wygodna alternatywa. Dla wygody klienta podpisujemy umowę bezterminową, którą można wypowiedzieć w dowolnym momencie. Co ważne, umożliwiamy również dostarczenie kul do domu klienta. Zachęcamy do skorzystania z oferty wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu. Możemy dowieźć kule łokciowe razem z pozostałym sprzętem medycznym, niezbędnym do wsparcia Pacjentów. W naszej ofercie znajdą Państwo m.in. łóżka medyczne, koncentratory tlenu, ssaki medyczne, materace przeciwodleżynowe czy wózki inwalidzkie.

 

Co ważne, dowozimy sprzęt do wszystkich miejscowości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Zachęcamy do kontaktu: 885 448 094!