Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Toruń, łóżka szpitalne do domu, łóżko dla osoby leżącej, chorej | Adiuva-Med
16411
page-template-default,page,page-id-16411,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Toruń

szpitalne łóżka Adiuva-Med.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych w Toruniu

 

Adiuva-Med wypożyczalnia sprzętu medycznego zachęca do zapoznania się z ofertą! Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. W Adiuva-Med znajdziesz elektryczne, wielofunkcyjne łóżka rehabilitacyjne. Co to oznacza w praktyce? Możesz zmieniać pozycję łóżka poprzez podniesienie całego leża, uniesienie części przedniej (zagłówka) lub podniesienie podnóżka.

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne 

Oczywiście, nie musisz męczyć się z ręcznym podnoszeniem poszczególnych części łóżka! Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, dzięki czemu zarówno opiekun, jak i sam chory mogą w dowolnej chwili zmienić pozycję. Dodatkowo można np. ustawić barierki na najwyższej pozycji, co zapobiegnie zsunięciu się pacjenta z łóżka podczas snu. Bardzo wygodną opcją jest też podnoszenie leża do góry lub opuszczanie go. Najniższe możliwe położenie to 40 centymetrów nad podłogą, a najwyższe to 80 centymetrów nad podłogą.

Dużym udogodnieniem są również koła, które umożliwiają przesuwanie łóżka rehabilitacyjnego w dowolnym kierunku. W razie potrzeby, można je również zatrzymać przy pomocy hamulców.

Warto podkreślić, że istnieje również możliwość demontażu kół łóżka. To dobra opcja dla osób, które chciałaby, by mebel znajdował się możliwie jak najniżej. Co prawda, łóżko zostaje wówczas unieruchomione, ale staje się kilkanaście centymetrów niższe.

 

Łóżko medyczne w domu dla osoby leżącej

Niewątpliwie ważnym elementem łóżka jest też estetyka. Łóżko dla chorego zostało zaprojektowane w taki sposób, by dobrze wpasowało się w domowe otoczenie. Z tego właśnie względu meble posiadają wykończenia w kolorze buku, dzięki czemu świetnie wpasowują się kolorystykę domu czy mieszkania i zdecydowanie odbiegają od stylistyki szpitalnego wyposażenia.

Łóżka rehabilitacyjne w domu sprawdzają się w różnych sytuacjach. Z jednej strony umożliwia komfortową rekonwalescencję np. po wypadkach czy zabiegach ortopedycznych. Z drugiej strony, znacząco ułatwia opiekunowi codzienną opiekę nad osobą leżącą. Łóżko rehabilitacyjne stanowi nieocenioną pomoc przy swobodnym karmieniu chorego czy też przy dbaniu o jego higienę.

Proponowane przez nas łóżka spełniają normy dyrektywy o wyrobach medycznych oraz wymagania ustawy o wyrobach medycznych.

łóżka do rehabilitacji Adiuva-Med.

Łóżka rehabilitacyjne: dla kogo?

 

Sprzęty medyczne tego typu stosuje się przede wszystkim u osób przewlekle chorych. Łóżka rehabilitacyjne są zwykle niezbędne w przypadku osób, u których doszło do poważnych powikłań na skutek zawału mięśnia sercowego czy udaru mózgu. Takie łóżka są również stosowane u Pacjentów zmagających się z zaburzeniami neurologicznymi. Można tu wskazać chociażby takie choroby, jak: choroba Alzheimera, Parkinsona, stwardnienie rozsiane. Wskazaniem do wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego do domu może być także przewlekłe schorzenie układu kostno-stawowego. Do takich zalicza się chociażby zwyrodnienie stawów czy osteoporozę. Łóżka medyczne stosuje się również u osób z bardzo słabym krążeniem krwi.

 

Naturalnie, z łóżek rehabilitacyjnych korzystają nie tylko osoby przewlekle chore, ale również te, które wymagają tymczasowej rehabilitacji. Łóżka są przydatne w przypadku Pacjentów z rozległymi złamaniami czy urazami (na przykład po wypadkach samochodowych). W takiej sytuacji dana osoba musi pozostać w pozycji leżącej zwykle co najmniej przez kilka miesięcy. Zaopatrzenie się w łóżko medyczne staje się więc sprawą dość istotną. Najczęstsze wskazania do wypożyczenia łóżka medycznego to złamanie kończyn czy biodra.

 

Nasze meble medyczne nadają się do stosowania jeszcze w jednym przypadku. Łóżko rehabilitacyjne to świetna opcja dla osób starszych w domu. Jeśli bliski Ci senior nie jest w stanie poruszać się samodzielnie i większość czasu musi spędzać w pozycji leżącej, to z takim łóżkiem będziesz mógł zadbać o jego wygodę i efektywniejszą rehabilitację.

 

Dlaczego warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

 

Osoby, które muszą zorganizować łóżko medyczne dla bliskiej osoby, często zastanawiają się, czy lepszą opcją jest wypożyczenie czy zakup. Nasze doświadczenie wskazuje na to, że wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego jest zdecydowanie najkorzystniejszą opcją. Dlaczego? Z kilku powodów.

 

Zakup łóżka rehabilitacyjnego wiąże się z koniecznością sprzedaży mebla w sytuacji, gdy nie będzie ono już potrzebne. To może przysporzyć pewnych problemów – znalezienie od razu kupca nie jest takie łatwe. Łóżka rehabilitacyjne są spore, więc w sytuacji, gdy są bezużyteczne, możemy dość mocno odczuć ograniczenie przestrzeni (zwłaszcza w mieszkaniu). Wypożyczenie jest więc idealną opcją. Gdy uznacie, że łóżko nie jest już potrzebne, w każdej chwili możecie skontaktować się z wypożyczalnią sprzętu medycznego. Wówczas w ciągu kilku dni od zgłoszenia przyjedziemy zabrać łóżko – dzięki umowie bezterminowej nie będzie to żadnym problemem!

 

Oferowane przez nas łóżka rehabilitacyjne do wypożyczenia są wzbogacone o dodatkowe udogodnienia. Mowa tu chociażby o barierkach, które chronią osobę leżącą przed ewentualnym wypadnięciem z łóżka. Drugim istotnym elementem są wysięgniki z uchwytem, które gwarantują wygodne podparcie i ułatwiają wstawanie. Wysięgniki stanowią też świetne odciążenie dla opiekuna podczas zabiegów higienicznych przy Pacjencie.

łóżko rehabilitacyjne Adiuva-Med.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

 

Nasza wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych działa w Toruniu, Grudziądzu, Włocławku, Inowrocławiu, Bydgoszczy i w wielu innych miastach w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego. Dowozimy sprzęt do klienta na terenie całego województwa.

 

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych Grudziądz, Włocławek, Toruń, Inowrocław Bydgoszcz

 

Zachęcamy do skorzystania z oferty wypożyczalni Adiuva-Med! U nas możesz wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne bez zbędnych formalności. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, by umówić dowóz łóżka. Zapewniamy transport sprzętu do klienta oraz montaż. Co więcej, już w Twoim domu przeprowadzimy szczegółowy instruktaż. Dzięki temu każdy domownik poradzi sobie z obsługą łóżka sterowanego elektrycznie. Oczywiście, gdyby w trakcie użytkowania sprzętu pojawiły się jakieś wątpliwości, służymy pomocą. Przez cały czas pozostajemy do Państwa dyspozycji telefonicznej i chętnie odpowiemy na pytania dotyczące łóżek do opieki domowej.

 

Co ważne, wypożyczalnia sprzętu medycznego Adiuva-Med NIE pobiera kaucji. Dbamy o pełne zadowolenie naszych klientów. Również z tego względu wspomniany wcześniej dowóz łóżek medycznych oferujemy nie tylko mieszkańcom wielkich miast. Niezależnie od tego, czy chcesz wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne we Włocławku, Toruniu, Grudziądzu czy w mniejszej miejscowości, np. pod Bydgoszczą czy jakimkolwiek innym, dużym miastem, nie stanowi to żadnego problemu. Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego i dojeżdżamy do klientów wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba.

Parametry łóżka:
Długość całkowita : 220 cm
Szerokość całkowita: 103 cm
Wymiary leża: 90cm x 200 cm
Regulacja wysokości leża: 40 – 80 cm
Masa: 102 kg
Dopuszczalne obciążenie: 150 kg

 

Łóżka rehabilitacyjne – Toruń

Dla Państwa wygody zapewniamy transport i montaż w mieszkaniu. Zamów łóżko rehabilitacyjne do Grudziądza albo do Włocławka! Na życzenie klienta Adiuva-Med dostarczy łóżka medyczne do Torunia, Bydgoszczy, Kowalewa Pomorskiego, Tucholi i wielu innych miejscowości. Zapoznaj się z pełną listą!

łóżko szpitalne Adiuva-Med.
wypożyczalnia łózek rehabilitacyjnych Adiuva-Med.

Do zestawu proponujemy Państwu zakup materaca piankowego.

Materac wykonany jest z pianki poliuretanowej T-25, o grubości 10 cm, średniej twardości H2/H3. Materace charakteryzują się dużą wytrzymałością, elasycznością, przepuszczają powietrze, wykonane są z materiałów posiadających certyfikaty na rynek polski, zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa i komfort użytkowania.

W ramach oferty oferujemy również zakup lub wypożyczenie materaca przeciwodleżynowe do łóżka medycznego. Więcej o naszych materacach możesz poczytać TUTAJ.