Planują Państwo wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego? Nie wiedzą Państwo, jakie łóżko wybrać i czym różnią się poszczególne modele?

W poniższym wpisie przybliżamy kluczowe informacje.

Czym jest łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko rehabilitacyjne, nazywane wymiennie medycznym, to specjalistyczny sprzęt stworzony z myślą o osobach unieruchomionych lub z ograniczoną mobilnością. Takie łóżka są dostosowane do potrzeb osób leżących, dzięki czemu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. I choć nazwa „łóżka medyczne” może być myląca, takie meble stosuje się nie tylko w szpitalach, ale również w warunkach domowych.

Łóżko medyczne od klasycznego łóżka różni się kilkoma elementami. Łóżka medyczne wyposażone są kółka, które ułatwiają przesuwanie podczas czynności higienicznych przy pacjencie. Specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne z naszej wypożyczalni posiadają dodatkowe elementy ruchome, które umożliwiają pacjentowi przechodzenie z pozycji siedzącej do leżącej

Na łóżkach medycznych zwykle układa się materac piankowy, a na nim dodatkowo stosuje się materac przeciwodleżynowy. To istotny element wyposażenia – materac zapobiega powstawaniu odleżyn. Funkcjonalność łóżka często jest zależna od tego, czy jest ono manualne, czy może raczej elektryczne.

Łóżko elektryczne lub manualne

Łóżka manualne, standardowe, nie posiadają elektrycznego sterowania. Niestety, przez to wykonywanie wielu czynności pielęgnacyjnych, higienicznych czy rehabilitacyjnych staje się trudniejsze, ponieważ wszystkie ruchome elementy łóżka trzeba przesuwać siłą mięśni.

Zalecamy stosowanie łóżek medycznych sterowanych elektrycznie, co jest dużym udogodnieniem dla opiekunów.

Elektryczne łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu udostępnia elektryczne łóżka rehabilitacyjne. To najbardziej kompleksowa opcja dla pacjentów, którzy wymagają szczególnej opieki. Takie łóżka są wygodne zarówno dla osób leżących, jak i dla opiekunów. Ich mechanizmem można sterować za pomocą pilota.

Dodatkowo łóżka z wypożyczalni Adiuva-Med mają też ruchome poszczególne części leża, co ułatwia usadzenie osoby np. w pozycji siedzącej. Podnoszenie zagłówka i podnóżka zdecydowanie ułatwia też wykonywanie czynności higienicznych, ponieważ odciąża opiekuna. Inaczej mówiąc, opiekun nie będzie musiał unosić Pacjenta ciężarem swojego ciała – zrobi to wygodnie przy pomocy systemu sterującego.

Łóżko medyczne z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu można też ustawić w tzw. pozycji „trendelenburga” – pacjent leży głową poniżej poziomu nóg. Taka pozycja jest stosowana podczas rehabilitacji oraz jako forma odciążania kręgosłupa i zapobiegania odleżynom. Warto jednak pamiętać, że powinna być stosowana z rozwagą i po uzgodnieniu z lekarzem specjalistą.

Ile kosztuje łóżko rehabilitacyjne z wypożyczalni?

Zakup łóżka rehabilitacyjnego nie jest tani, dlatego wiele osób decyduje się na korzystanie z usług wypożyczalni. To wygodna opcja, ponieważ łóżko można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym momencie, nie trzeba więc np. zajmować się ewentualną sprzedażą. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu oferuje dowóz urządzeń rehabilitacyjnych do domu klienta, dlatego nie muszą Państwo o nic się martwić. Wniesiemy i zmontujemy łóżko tak, by zapewnić wszystkim maksymalny komfort.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszą ofertą materaców przeciwodleżynowych. To ważny element wyposażenia łóżek dla osób przewlekle chorych. Materac zapobiega powstawaniu długotrwałych uszkodzeń skóry – warto pamiętać, że zwykłe materace piankowe niestety nie mają takiego działania. Osoby leżące potrzebują więc specjalistycznych sprzętów.