Konieczność korzystania z łóżka rehabilitacyjnego pojawia się, gdy w domu przebywa osoba starsza, osoba z niepełnosprawnością lub w trakcie rekonwalescencji.

W takich sytuacjach opiekunowie stają przed licznymi dylematami i pytaniami w jaki sposób zapewnić najlepszą opiekę. Jednym z takich spytań jest o sposób pozyskania drogiego sprzętu – czy lepszą opcją jest wypożyczenie, czy może zakup?

Zachęcamy do zapoznania się z zaletami i wadami obu tych opcji.

Kiedy warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to najlepsza opcja dla osób, które potrzebują specjalistycznego sprzętu na przewidziany czas, np. kilka miesięcy rekonwalescencji. W takiej sytuacji całkowita cena wypożyczenia będzie kilkakrotnie mniejsza niż cena zakupu. Cena za wypożyczenie łóżka jest stosunkowo niska i przystępna właściwie dla każdego. Z kolei zakup wymaga jednorazowego wydania nawet kilku tysięcy złotych.

Dla wielu osób to zbyt duży koszt. Zakupione łóżko może sprawiać problemy w sytuacji, gdy przestanie być potrzebne – znalezienie kupca może zająć dużo czasu, a w międzyczasie nieużywany mebel będzie zajmował dużo miejsca.

Jeśli skorzystają Państwo z oferty nasze wypożyczalni, nie będą musieli się przejmować późniejszym zarządzaniem sprzętem medycznym. Nieużywany mebel można bez problemu zwrócić do wypożyczalni.

Kiedy stosować łóżka rehabilitacyjne?

Osoba z ograniczonymi możliwościami ruchowymi potrzebuje specjalistycznej opieki, a łóżko medyczne ułatwia jej zorganizowanie. Łóżka dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu są elektryczne, tj. sterowane za pomocą pilota. Dzięki temu można w dowolnym momencie zmieniać pozycję z leżącej na siedzącą, by ułatwić pacjentowi np. spożycie posiłku.

Sterowanie łóżkiem przydaje się podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, rehabilitacji lub podawania leków. Łóżka rehabilitacyjne do wypożyczenia posiadają również podnoszone barierki, które zapobiegają zsunięciu się osoby leżącej z łóżka. To ważne, ponieważ zwykłe kanapy czy łóżka często nie posiadają takiego zabezpieczenia i stanowią zagrożenie dla seniorów, dla których upadek może oznaczać poważne złamania.

Materac do łóżka medycznego

Jeśli zdecydują się Państwo na wynajem łóżka, proszę mieć na uwadze, że mogą Państwo dodatkowo wynająć materac przeciwodleżynowy. To nieoceniona pomoc dla osób przewlekle leżących, które są szczególnie narażone na występowanie bolesnych odleżyn. Specjalistyczny materac dostępny w naszej wypożyczalni posiada komory, które napełniają się powietrzem dzięki pracy pompy.

W ten sposób materac rozkłada ciężar osoby leżącej na poszczególne części łóżka, zapobiegając powstawaniu odleżyn.

Serwisowanie

Zaletą wynajmu jest możliwość serwisowania go w ramach umowy. Nasza wypożyczalnia dostarcza do klienta sprzęt w pełni sprawny. Jeśli jednak w trakcie użytkowania zdarzy się jakaś awaria, oferujemy bezproblemową wymianę sprzętu na nowy. Dzięki temu nie muszą się Państwo martwić o dyskomfort osoby leżącej czy konieczność poszukiwania dodatkowego urządzenia.

Wypożyczenie gwarantuje pełną obsługę, więc ta opcja jest zdecydowanie lepsza dla osób, które nie chcą zajmować się osobiście ewentualnymi naprawami.

Czy wypożyczenie sprzętu medycznego do domu jest drogie?

Nie, choć warto przyjrzeć się ofertom różnych wypożyczalni, by nie przepłacać dodatkowo. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu nie pobiera kaucji, dlatego klient płaci jedynie comiesięczną, ustaloną w umowie kwotę za wypożyczenie (oraz ewentualnie opłatę za dojazd w sytuacji, gdy występuje konieczność dowiezienia sprzętu do domu klienta).

To gwarantuje zmniejszenie kosztów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.