Łóżko rehabilitacyjne - wypożyczenie czy zakup? | Adiuva-Med
16807
post-template-default,single,single-post,postid-16807,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Łóżko rehabilitacyjne – wypożyczenie czy zakup?

Łóżko rehabilitacyjne – wypożyczenie czy zakup?

Potrzeba posiadania sprzętu rehabilitacyjnego pojawia się najczęściej wtedy, gdy w domu przebywa osoba starsza, osoba z niepełnosprawnością lub będąca w trakcie rekonwalescencji. W takiej sytuacji opiekunom chorego często towarzyszy pytanie dotyczące tego, czy lepszą opcją jest wypożyczenie, czy może zakup łóżka rehabilitacyjnego. Zachęcamy do zapoznania się z zaletami i wadami obu tych opcji!

 

Kiedy warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

 

Niewątpliwą zaletą wypożyczenia łóżka medycznego zamiast kupna jest cena. Warto wiedzieć, że o ile cena za wypożyczenie łóżka jest niska i przystępna właściwie dla każdego, o tyle jego zakup wymaga jednorazowego wydania nawet kilku tysięcy złotych. Dla wielu osób to niestety spory koszt. Zakupione łóżko sprawia też problem w sytuacji, gdy przestaje być potrzebne. Jeśli skorzystasz z oferty wypożyczalni, to nie będziesz musiał dbać o późniejsze zarządzanie sprzętem medycznym. Dlaczego?  Jeśli mebel nie będzie dłużej być użytkowany, to można bez problemu zwrócić go do wypożyczalni sprzętu medycznego. Dzięki temu nie musisz martwić się o ewentualną sprzedaż czy znalezienie miejsca dla łóżka rehabilitacyjnego, które przestało być potrzebne.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to najlepsza opcja dla osób, które potrzebują specjalistycznego sprzętu na przykład na kilka miesięcy. W takiej sytuacji całkowita cena wypożyczenia będzie kilkakrotnie mniejsza niż cena zakupu.

 

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego – bezpieczniejsze niż zakup

Niewątpliwą zaletą wynajmu sprzętu jest możliwość serwisowania go w ramach umowy. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu dostarcza do klienta sprzęt w pełni sprawny. Jeśli jednak w trakcie użytkowania zdarzy się jakaś awaria, to oferujemy bezproblemową wymianę sprzętu na nowy, dzięki czemu klient nie musi martwić się o dyskomfort osoby leżącej czy konieczność poszukiwania dodatkowego urządzenia. Jeśli natomiast zdecydujesz się zakupić sprzęt i łóżko medyczne zepsuje się w trakcie użytkowania, to wówczas o naprawę będziesz musiał zadbać samodzielnie. Wypożyczenie gwarantuje pełną obsługę, więc ta opcja jest zdecydowanie lepsza dla osób, które nie chcą zajmować się osobiście ewentualnymi naprawami.

 

Czy wypożyczenie sprzętu medycznego do domu jest drogie?

 

Nie, choć warto przyjrzeć się ofertom różnych wypożyczalni, by nie przepłacać dodatkowo. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu nie pobiera kaucji, dlatego klient płaci jedynie comiesięczną, ustaloną w umowie kwotę za wypożyczenie (oraz ewentualnie opłatę za dojazd w sytuacji, gdy występuje konieczność dowiezienia sprzętu do domu klienta). To gwarantuje zmniejszenie kosztów.

 

Dlaczego należy stosować łóżka rehabilitacyjne?

Ponieważ osoba z ograniczonymi możliwościami ruchowymi potrzebuje specjalistycznej opieki, a łóżko medyczne ułatwia jej zorganizowanie. Łóżka dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu są elektryczne, tj. sterowane za pomocą pilota. Dzięki temu można w dowolnym momencie zmieniać pozycję  np. z leżącej na siedzącą, by ułatwić pacjentowi spożycie posiłku. Sterowanie łóżkiem przydaje się również podczas wykonywania czynności pielęgnacyjnych, rehabilitacji czy podawania leków.

Co więcej, łóżka rehabilitacyjne do wypożyczenia posiadają również podnoszone barierki, które zapobiegają zsunięciu się osoby leżącej z łóżka. To ważne, ponieważ zwykłe kanapy czy łóżka często nie posiadają takiego zabezpieczenia i stanowią ryzyko zawsze dla osób starszych, dla których upadek może oznaczać poważne złamania.

Materac do łóżka medycznego

Jeśli zdecydujesz się na wynajem łóżka z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu, pamiętaj, że możesz dodatkowo zapewnić choremu materac przeciwodleżynowy. To nieoceniona pomoc dla osób przewlekle leżących, które są szczególnie narażone na występowanie bolesnych odleżyn. Specjalistyczny materac dostępny w naszej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu posiada komory, które napełniają się powietrzem dzięki pracy pompy. W ten sposób materac rozkłada ciężar osoby leżącej na poszczególne części łóżka i tym samym zapobiega powstawaniu odleżyn.