Materac przeciwodleżynowy: który wybrać? | Adiuva-Med
16921
post-template-default,single,single-post,postid-16921,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Materac przeciwodleżynowy: który wybrać?

Materac przeciwodleżynowy: który wybrać?

Materac przeciwodleżynowy jest przeznaczony dla osób leżących, które potrzebują specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Materac zapobiega rozwojowi odleżyn oraz ułatwia leczenie tych, które rozwinęły się wcześniej. To najważniejsze urządzenie stosowane w ramach profilaktyki przeciwodleżynowej i bywa bardzo często kupowane lub wypożyczane z łóżkiem rehabilitacyjnym. W Toruniu w wypożyczalni sprzętu medycznego umożliwiamy naszym klientom zarówno zakup, jak i wynajem materacy przeciwodleżynowych do domu.

 

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – Toruń, Grudziądz, Włocławek, Inowrocław, Brodnica

 

 

Dlaczego wypożyczenie lub zakup materaca przeciwodleżynowego z wypożyczalni to dobra opcja? Warto wiedzieć, że zwykłe, piankowe czy sprężynowe materace są niebezpieczne dla osób, które ze względów zdrowotnych muszą cały czas pozostawać w pozycji leżącej. Zwykły materac wywiera ucisk na ciało. Ma to wpływ na powstawanie martwicy tkanek, które są uciskane przez układ kostny. W efekcie w ciele rozwijają się stany zapalne, często wzbogacone o nadżerki oraz głębokie uszkodzenie skóry. Odleżyny są nie tylko niezwykle bolesne, ale też bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W najpoważniejszej fazie mogą nawet doprowadzić do rozwoju sepsy.

 

Stosowanie specjalistycznego sprzętu rehabilitującego może temu zapobiec, dlatego nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego rekomenduje zakup materaca przeciwodleżynowego. Gdzie go zakupić? Można zrobić to na miejscu w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Ponadto dowozimy specjalistyczne, pneumatyczne materace przediwodleżynowe razem z łóżkiem rehabilitacyjnym do Włocławka, Inowrocławia, Brodnicy czy Grudziądza.

 

Polecamy szczególnie materace o konstrukcji bąbelkowej. Dołączamy do nich pompę, która pozwala napełnić poszczególne komory materaca powietrzem. Dzięki temu ciężar ciała osoby leżącej rozkłada się na różne komory, a tym samym zmniejsza się nacisk układu kostnego. Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu rekomenduje stosowanie materacy przeciwodleżynowych w połączeniu z rehabilitacją. Regularne masaże przeprowadzane przez fizjoterapeutów pozytywnie wpływają na skórę osób leżących i sprawiają, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia. Z kolei materac przeciwodleżynowy z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu zadba o komfort Pacjenta na co dzień.

 

Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe są polecane zwłaszcza w ramach profilaktyki przeciwodleżynowej. Mowa o sytuacji, gdy dana osoba nie doświadczyła jeszcze odleżyn, ale z uwagi na leżący tryb życia jest na nie szczególnie narażona. Ponadto materace z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu przydają się również przy lekkich odleżynach. Zapobiegają ich dalszemu rozwojowi i tym samym zmniejszają szansę na rozwój stanów zapalnych.

 

 

Materac przeciwodleżynowy – Grudziądz, Włocławek, Brodnica, Inowrocław, Toruń, Nowe Miasto Lubawskie

 

Jeśli chcesz wypożyczyć lub wynająć materac przeciwodleżynowy, to zapraszamy do kontaktu. Wypożyczalnia sprzętu medycznego z Torunia dostarcza sprzęt rehabilitacyjny do Włocławka, Brodnicy, Grudziądza, Chełmży, Wąbrzeźna, Świecia i pozostałych miast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Łóżko rehabilitacyjne Brodnica – zamów z dostawą do domu

 

Przypominamy, że materace przeciwodleżynowe możemy dostarczyć do Twojego domu razem z łóżkami medycznym. Dowozimy łóżko rehabilitacyjne do Wąbrzeźna, Rypina, Grudziądza, Włocławka, Świecia, Czernikowa, Chełmna i wielu innych miast. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med w Toruniu!