Materac przeciwodleżynowy jest przeznaczony dla pacjentów długo leżących. Zapobiega rozwojowi odleżyn oraz ułatwia leczenie już rozwiniętych. Taki materac jest najważniejszym urządzeniem stosowanym w ramach profilaktyki przeciwodleżynowej. Nasi klienci najczęściej wypożyczają go wraz z łóżkiem rehabilitacyjnym.

Zwykłe materace – piankowe lub sprężynowe są niebezpieczne dla długo leżących pacjentów. Zwykły materac wywiera ucisk na ciało, co powoduje martwicę tkanek, uciskanych przez układ kostny. W efekcie w ciele rozwijają się stany zapalne oraz głębokie uszkodzenie skóry. Odleżyny są niezwykle bolesne i bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W najpoważniejszej fazie mogą nawet doprowadzić do rozwoju sepsy i zgonu pacjenta.

Działanie materaca

Nasze materace przeciwodleżynowe mają tzw. konstrukcję bąbelkową – materac jest zbudowany z komór. Dołączona pompa napełnia poszczególne komory materaca powietrzem, dzięki temu ciężar ciała pacjenta rozkłada się na różne komory, zmniejszając nacisk układu kostnego na tkanki. Rekomendujemy stosowanie materacy przeciwodleżynowych w połączeniu z rehabilitacją. Regularne masaże przeprowadzane przez fizjoterapeutów pozytywnie wpływają na skórę osób leżących i sprawiają, że jest ona bardziej odporna na uszkodzenia. Materace przeciwodleżynowe bąbelkowe są polecane zarówno jako profilaktyka przeciwodleżynowa, jak i leczenie ran już istniejących.

Materac przeciwodleżynowy – Toruń, Grudziądz, Włocławek, Brodnica, Inowrocław, Nowe Miasto Lubawskie

Jeśli chcą Państwo wypożyczyć lub wynająć materac przeciwodleżynowy, zapraszamy do kontaktu. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego z Torunia dostarcza sprzęt rehabilitacyjny do wszystkich miast na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Materace przeciwodleżynowe możemy dostarczyć do Państwa domu razem z łóżkiem rehabilitacyjnym.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med.