Materace przeciwodleżynowe Toruń, materac antyodleżynowy wypożyczalnia | Adiuva-Med
16450
page-template-default,page,page-id-16450,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Materace przeciwodleżynowe Toruń

materac przeciwodleżynowy Adiuva-Med.

Czym jest materac przeciwodleżynowy?

 

Materac przeciwodleżynowy to rodzaj specjalistycznego materaca wykonanego w technologii pneumatycznej. Jest on doskonałym narzędziem zabezpieczającym pacjentów przed konsekwencjami długiego przebywania w pozycji leżącej. Jednym z poważniejszych problemów dotykającym osoby z ograniczoną ruchowością są odleżyny. To martwica tkanek powstała na skutek niedokrwienia, które powoduje nacisk na naczynia krwionośne. Osoba leżąca stale naciska ciałem na materac, co prowadzi do zaburzenia mikrokrążenia. Materac przeciwodleżynowy pozwala na zmniejszenie tego ucisku na ciało Pacjenta, dzięki czemu przywraca prawidłowe krążenie krwi. W ten sposób wspomaga też przepływ tlenu oraz niezbędnych substancji odżywczych do komórek.

 

Jak działa materac przeciwodleżynowy?

 

Dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu materace przeciwodleżynowe bąbelkowe posiadają komory. Są one naprzemiennie napełniane powietrzem za pomocą pompy. W ten sposób ciężar Pacjenta rozkłada się na poszczególne komory, co zapobiega tworzeniu się odleżyn. Co ważne, materac działa automatycznie – po podłączeniu do prądu nie trzeba go obsługiwać, komory powietrza będą napełniały się samoistnie.

Pełen cykl napełniania komór trwa 10 minut. W tym czasie komory będą unosić się i opadać dzięki pompie, do której podłączony jest materac.

 

Dlaczego stosowanie materaców przeciwodleżynowych jest tak ważne?

 

Ponieważ odleżyny są ranami przewlekłymi, które bardzo trudno się goją i często wymagają chirurgicznego opracowania. Niestety, nawet zabieg nie zagwarantuje pozbycia się odleżyn. Z czasem przez leżenie rany będą się pogłębiać. Co więcej, odleżyny o stopniu III i IV mogą doprowadzić do zapalenia szpiku i kości, a to bardzo często kończy się sepsą. Warto podkreślić, że poważne odleżyny mogą pojawić się u Pacjentów nawet po kilku tygodniach leżenia. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o prawidłowy przepływ krwi u osoby leżącej.

Należy dodać, że materac przeciwodleżynowy nie zwalnia z wykonywania rehabilitacji poprawiającej ukrwienie. Stosowanie tego urządzenia działa wspomagająco, ale nadal należy dbać o zmiany pozycji Pacjenta. Tylko dzięki temu osoba leżąca uniknie rumienia i późniejszego powstania odleżyn. Materace przeciwodleżynowe mogą zmniejszać i przyspieszać gojenie odleżyn I stopnia.

 

Ile prądu zużywa materac przeciwodleżynowy?

 

Klienci wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu bardzo często pytają o zużycie prądu przez materac przeciwodleżynowy. W ofercie posiadamy materace przeciwodleżynowe bąbelkowe, które zużywają energię na poziomie 7 W. Dla porównania, podobną wartość mają żarówki. Dobra wiadomość jest więc taka, że materace przeciwodleżynowe zużywają naprawdę niewiele prądu. Ponadto pracują też w dość cichym trybie, a więc nie zaburzają codziennego trybu życia pozostałych domowników czy też wypoczynku osoby leżącej.

Co ważne, materace przeciwodleżynowe są przeznaczone dla osób o wadze do 120 kg.

 

Wypożyczenie materaca przeciwodleżynowego w Toruniu

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu umożliwia zarówno zakup, jak i wypożyczenie materaca przeciwodleżynowego. Dla wygody klientów możemy dostarczyć taki materac do domu w jednej dostawie na przykład z łóżkiem medycznym. Materace dostępne w wypożyczalni Adiuva-Med są dopasowane rozmiarem do łóżek Burmaier, które również posiadamy w swojej ofercie.  Warto podkreślić, że stosowanie materaca przeciwodleżynowego wymaga położenia na spód łóżka klasycznego materaca piankowego, który zapewni lepszy komfort. Dla wygody klientów nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu umożliwia również zakup nowych materacy piankowych.

 

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania co do sprzętów udostępnianych przez naszą wypożyczalnę sprzętu medycznego w Toruniu, zachęcamy do kontaktu. Zarówno materace przeciwodleżynowe, jak i łóżka medyczne dostarczamy do miast znajdujących się na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego Dowozimy sprzęt medyczny do Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia, Brodnicy, Bydgoszczy i wielu innych miast. W jednej dostawie możemy dostarczyć wszystkie niezbędne sprzęty. Co ważne, nie pobieramy kaucji. Adiuva-Med wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu zaprasza!

 

Parametry techniczne:
Pompa:
Zasilanie: 220V 50Hz
Ilość pompowanego powietrza: 5l/min
Regulacja ciśnienia: 4-14kPa
Pobór prądu 7W
Wymiary: 23x11x9 cm
Waga: 0,7kg
Cykl napełniania komór: 10 minut
Materac
Wymiary: 200 x 90 x 6,5cm
Waga: 1,8 kg
Surowiec: PCV(EN-71)