Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi. Część II | Adiuva-Med
16892
post-template-default,single,single-post,postid-16892,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi. Część II

Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi. Część II

W drugiej części cyklu przyglądamy się akcesoriom dostępnym w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Prezentowane przez nas urządzenia są bardzo często niezbędne w domowej opiece nad osobami chorymi, dlatego warto zapoznać się z zastosowaniem poszczególnych sprzętów. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

 

Chodziki – wsparcie dla osób starszych

Chodziki to niezastąpione akcesorium dla osób z ograniczoną mobilnością. Bywają świetnym wsparciem zwłaszcza dla osób starszych, które ze względu na różne schorzenia potrzebują dodatkowej pionizacji podczas przemieszczania się na przykład między pokojem a łazienką. Chodzik dba o bezpieczeństwo takiej osoby i pozwala też na uniknięcie upadków, które u osób w podeszłym wieku mogą być szczególnie niebezpieczne. Warto wiedzieć, że wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu oferuje różne typy chodzików. Wśród pełnej oferty można znaleźć między innymi chodziki typu ambona, czyli tak zwane podpórki ortopedyczne, które służą wspomaganiu pionizacji. Świetnie sprawdzają się nie tylko u osób starszych, ale również tych przechodzących rekonwalescencje. Inną opcją są rollatory (nazywane również chodzikami), dzięki którym osoba starsza może podeprzeć się podczas przemieszczania. Chodziki bardzo dobrze sprawdzają się również podczas spacerów. Dzięki nim osoby starsze nie muszą rezygnować z codziennych aktywności, nawet jeśli są to tak najprostsze czynności, jak na przykład wyjście do sklepu.

 

Kule łokciowe – niezbędne w czasie rekonwalescencji

 

Kule ortopedyczne, nazywane również kulami łokciowymi, to sprzęt stosowany zazwyczaj w czasie pooperacyjnym. Bywają one dużym wsparciem dla osób, które przeszły operacje na przykład stawów kolanowych. Dzięki kulom rekonwalescent może odciążyć obolałe miejsce i nie wywierać na nie nacisku. Kule łokciowe dobrze dopasowują się do ręki i umożliwiają samodzielne przemieszczanie się nawet mimo problemów ortopedycznych. Co ważne, kule bywają też nieocenionym wsparciem dla seniorów, na przykład tych, u których stwierdzono reumatoidalne zapalenie stawów. Kule ortopedyczne są stabilniejsze niż laski, dlatego warto oferować je osobom starszym. Dzięki antypoślizgowym nakładkom z pewnością będą one bezpieczniejszą opcją.

 

Stoliki przyłóżkowe – akcesoria dla osób leżących

 

Oferowane przez wypożyczalnię sprzętu medycznego w Toruniu stoliki przyłóżkowe to akcesoria, które dobrze dopasowują się do łóżek rehabilitacyjnych. Wypożyczalnia sprzętu  medycznego Adiuva-Med oferuje małe, stosunkowo lekkie stoliki przyłóżkowe, na których można przechowywać leki, niezbędne akcesoria higieniczne lub podawać posiłki osobie leżącej. To wygodne rozwiązanie, ponieważ stolik posiada kółka i dzięki temu można przesuwać go w dowolnym momencie. Dodatkowo niewielki rozmiar umożliwia na przykład wsunięcie stolika pod łóżko, co bywa przydatne na przykład w trakcie wykonywania czynności porządkowych.

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – zamów akcesoria medyczne z dostawą do domu

 

Te i inne sprzęty rehabilitacyjne oraz medyczne możesz zamówić z dostawą do domu z wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med. Dowozimy łóżka rehabilitacyjne do Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna, Nowego Miasta Lubawskiego i wielu innych miejscowości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Co więcej, za wypożyczone sprzęty nie pobieramy kaucji, a więc jedyną opłatą jest wypożyczenie oraz ewentualna dostawa. Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują sprzętów medycznych do wypożyczenia do domu.