Wypożyczalnia wózków inwalidzkich Toruń | Adiuva-Med
16469
page-template-default,page,page-id-16469,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Wypożyczalnia wózków inwalidzkich Toruń

wypożyczalnia wózków inwalidzkich Adiuva-Med.

wypożyczalnia wózków inwalidzkich Adiuva-Med

Wypożyczalnia sprzętu medycznego zachęca do zapoznania się z ofertą! Wśród naszego asortymentu czekają na Państwa zróżnicowane wózki inwalidzkie, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Aktualnie posiadamy między innymi:

 

Wózki inwalidzkie standardowe

To wózki przeznaczone dla osób, które nie potrzebują dodatkowego wsparcia np. pod nogi. W wypożyczalni wózków inwalidzkich pomagamy dobrać model do potrzeb Pacjenta, chociażby z uwagi na masę ciała. Wszystko po to, by zachować pełen komfort osoby korzystającej z wózka. Aktualnie szerokość siedzisk w naszych wózkach jest rozpięta między 40 a 54 cm.

 

Wózki te są wyposażone w hamulce przy każdym kole. Dzięki temu zapewniają bezpieczeństwo podczas siadania. Dodatkowo ułatwiają też wykonywanie codziennych czynności, na przykład podczas spacerów.

 

Wózki inwalidzkie z wypożyczalni posiadają podnóżki, ale na życzenie Pacjenta możemy je zdemontować. To ułatwia transport sprzętu, a dodatkowo siadanie na wózek w przypadku osób częściowo mobilnych będzie po prostu łatwiejsze.

Standardowe wózki inwalidzkie posiadają uchylne podłokietniki, które ułatwiają ewentualne wstawanie.

 

Istotną informacją jest również to, że wózki są składane. To również znacząco ułatwia ich transport.

Opcjonalnie oferujemy też opcję demontażu kół mocowanych na tzw. „szybkozłączki”. To z kolei umożliwia przewożenie wózków nawet w niewielkich samochodach.

 

Warto podkreślić, że nasze wózki wyróżniają się dużą wytrzymałością – testowano je u osób o masie ciała do 120 kilogramów.

Specjalistyczne wózki inwalidzkie do wypożyczenia

 

Wśród naszego asortymentu znajdziecie też wózki specjalistyczne. Jednym z nich jest wózek z uchylnym, wysokim oparciem. Taki specjalistyczny wózek znacząco zwiększa komfort zarówno Pacjenta, jak i opiekuna.

Dużą zaletą wskazanego modelu jest przede wszystkim wygodne oparcie. W sytuacji, gdy dana osoba nie może pozwolić sobie na pozycję prostą, wózek zapewni jej możliwość komfortowego ułożenia głowy. Z kolei unoszony podnóżek z oparciem na łydkę stosuje się po złamaniach lub operacjach, kiedy niemożliwe jest zgięcie nogi w kolanie.

 

Drugim z modeli specjalistycznych wózków inwalidzkich w wypożyczalni Adiuva-Med jest wózek inwalidzki z podnoszonym podnóżkiem. Nazywa się go również wózkiem z podparciem pod łydkę.

 

To model przeznaczony dla osób z usztywnionym stawem kolanowym np. po operacji czy po urazie. Tego typu wózki dobrze sprawdzają się też u osób, które mają kończynę w gipsie. Podnoszony fragment zapewnia możliwość korzystania z wózka z wyprostowaną nogą. Taki sprzęt zdecydowanie poprawia komfort życia osobom z usztywnionym stawem kolanowym, a także umożliwia im przemieszczanie się w terenie.

 

Wózki przeznaczone do wnoszenia po schodach to ostatnia propozycja specjalistycznego sprzętu medycznego do wypożyczenia w Toruniu i nie tylko. Wyróżniają je specjalne uchwyty, które ułatwiają przenoszenie Pacjenta w wózku po schodach. Dzięki takim wózkom pokonywanie codziennych barier architektonicznych, np. w postaci schodów jest znacznie prostsze!

Wypożyczalnia wózków inwalidzkich kujawsko-pomorskie

Wózek inwalidzki z podnoszonym podnóżkiem.

wózek inwalidzki Adiuva-Med.

Wózek inwalidzki z podnoszonym podnóżkiem.

Wózki inwalidzkie dziecięce Toruń

W ofercie Adiuva-Med znajdą Państwo również specjalistyczne wózki dziecięce. Są one świetne dostosowane do potrzeb młodszych Pacjentów. Lekki i kompaktowy wózek inwalidzki dla dzieci z wypożyczalni sprzętu medycznego ma mniejsze wymiary niż wózki standardowe. Wymiary siedziska: 28×28 cm.

Całkowita szerokość wózka: 48cm, Waga wózka: ok. 10kg.

Wózki inwalidzkie dziecięce toruń
wypożyczalnia wózków inwalidzkich Adiuva-Med.

Gdzie wypożyczyć wózek inwalidzki w Toruniu?

 

Zapraszamy do Adiuva-Med! Nasza wypożyczalnia działa na terenie całego województwa kujawsko pomorskiego. Niezależnie od tego, czy chcesz zamówić wózek inwalidzki do Włocławka,  Grudziądza czy Inowrocławia lub innego miasta, bez problemu dostarczymy sprzęt pod wskazany adres. Wystarczy skontaktować się z nami i umówić termin dostawy!

 

Dlaczego warto wypożyczyć wózek inwalidzki w Adiuva-Med?

 

Dbamy o jakość sprzętów udostępnianych naszym klientom. Z tego względu wszystkie nasze wózki przechodzą regularne przeglądy techniczne, dzięki czemu sprzęt jest w pełni sprawny. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że niektóre wózki inwalidzkie wymagają dostosowania do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Z tego względu oferujemy opcjonalne wyposażenie wózków w pasy. Zabezpieczają one osobę siedzącą przed wypadnięciem. To dobra opcja na przykład dla Pacjentów, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie i potrzebują większego wsparcia.

 

Na życzenie klienta możemy też doposażyć wózek w dodatkowe hamulce przy rączkach wózka. W ten sposób osoba prowadząca wózek będzie mieć nad nim większą kontrolę.

 

Kiedy warto wypożyczyć wózek inwalidzki?

 

Skorzystanie z oferty wypożyczalni wózków inwalidzkich w kujawsko-pomorskim ma sens  w wielu przypadkach. Taki wózek może znacząco poprawić komfort życia w warunkach domowych. Całkowita szerokość naszego największego wózka wynosi 66 centymetrów. To oznacza, że osoby korzystająca z niego może bez problemu przemieszczać się pomiędzy pokojami. Tym samym zyskuje większą samodzielność i możliwość wykonywania codziennych zadań. Stosunkowo niewielka szerokość wózka sprawia, że będzie on mieścił się nawet w mieszkaniach z wąskimi drzwiami.

 

Wózek inwalidzki można wypożyczyć dla osoby niepełnosprawnej, ale nie tylko. Znakomicie spełniają one swoją funkcję w przypadku osób, które doznały złamania kończyny bądź urazu ortopedycznego. Znajdują one zastosowanie także w przypadku osób, które nie są w stanie poruszać się samodzielnie, na przykład na skutek wylewu, zawału serca czy udaru mózgu.

 

Wypożyczalna wózków inwalidzkich w Toruniu poleca też te specjalistyczne sprzęty dla osób starszych, którym poruszanie się sprawia trudność. Dzięki wózkowi bez problemu można przewieźć seniora na przykład do przychodni czy szpitala na konsultację lekarską. Takie wózki dobrze też sprawdzają się podczas dłuższych spacerów. Senior będzie mógł skorzystać z nich, gdy uzna, że jest za bardzo zmęczony. Naszym klientom polecamy też wypożyczać wózki na wakacje z osobą starszą – bywają przydatne podczas pokonywania różnych tras. Czasem mogą one być też dobrym wsparciem dla pacjentów z chorobami płuc, którzy nie mogą wykonywać zbyt dużych aktywności fizycznej.

 

Wózki inwalidzkie Włocławek

 

Wypożyczalnia sprzętu Adiuva-Med posiada swoją siedzibę w Toruniu, ale dowozimy sprzęty też do Włocławka, Brodnicy, Bydgoszczy, Grudziądza i innych miast. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. Nie pobieramy kaucji i nie zajmujemy Państwu głowy zbędnymi formalnościami. Na miejscu podpisujemy jedynie umowę bezterminową – dzięki temu to klienci mogą w każdym momencie zdecydować, czy chcą nadal wynajmować sprzęt, czy woli zwrócić go do wypożyczalni.