Nasi klienci zastanawiają się czasem, czy warto wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne dla chorego. Poniżej przygotowaliśmy zbiór najczęściej pojawiających się pytań związanych z łóżkami, które zadają klienci wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Mamy nadzieję, że dzięki temu znajdą Państwo odpowiedź na pytanie, czy wypożyczenie łóżka dla chorego jest opłacalne.

Wypożyczenie łóżka dla chorego czy zakup? Co jest lepszą opcją?

Dla osób, które potrzebują sprzętu „od ręki”, wypożyczenie jest zdecydowanie korzystniejsze. Po umówieniu się z klientem często jesteśmy w stanie dostarczyć sprzęt z dnia na dzień. Dowozimy łóżko do domu klienta i tam zajmujemy się montażem. Po rozłożeniu i zabezpieczeniu łóżka przeprowadzamy instruktaż dla domowników. Dzięki temu każdy będzie wiedział, jak prawidłowo obsługiwać łóżko rehabilitacyjne tak, by np. zmieniać pozycję osoby leżącej podczas karmienia czy podawania leków.

Czy wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu działa również w innych miastach?

Tak, naszą bazą jest Toruń, ale dowozimy sprzęt na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego, do ośrodków miejskich lub wiejskich. Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem wózków inwalidzkich w Brodnicy, Bydgoszczy czy Inowrocławiu. Ponadto wypożyczamy koncentratory tlenu we Włocławku, Tucholi, Unisławiu i pozostałych miastach. Jeśli nie chcą Państwo skorzystać z opcji dowozowej, możemy umówić się w biurze w Toruniu.

Wówczas ustalimy godzinę na odbiór osobisty sprzętu.

Na jak długo wypożycza się łóżko rehabilitacyjne?

To zależy od Państwa! Podpisujemy umowę bezterminową, dzięki czemu mogą Państwo zrezygnować z dalszego wypożyczania w dogodnym dla siebie momencie. Dbamy o komfort naszych klientów, a sprzęt zwykle również odbieramy z dnia na dzień. Jednocześnie wiemy, że wiele sprzętów rehabilitacyjnych czy medycznych wypożycza się na dłuższy czas, z uwagi na chorobę lub rekonwalescencję. Gwarantujemy więc, że wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego w Inowrocławiu czy jakimkolwiek innym mieście będzie dla Państwa w pełni wygodne. Po dowiezieniu sprzętu i zmontowaniu go umożliwiamy od razu płatność gotówką za pierwszy miesiąc na miejscu.

Kolejne miesiące można opłacać wygodnie przelewem, co zapewni ciągłość umowy.

Czy za wypożyczenie łóżka dla chorego pobieracie kaucję?

Nie, dla wygody i zmniejszenia kosztów naszych klientów, nie pobieramy kaucji za żaden z wypożyczanych sprzętów.

Gdzie wypożyczyć łóżko szpitalne w Toruniu?

Łóżka medyczne / rehabilitacyjne, nazywane czasami łóżkami szpitalnymi, mogą Państwo wynająć w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego. Oferujemy łóżka sterowane elektrycznie o bardzo dobrej jakości, solidnie wykonane i wytrzymałe. Można wygodnie sterować nimi za pomocą pilota, by uzyskać pożądaną pozycję. To nieoceniona pomoc wszystkich opiekunów osób chorych, jak i samych Pacjentów.

Zmiana ustawienia łóżka bardzo przydaje się podczas rehabilitacji, spożywania posiłków czy wykonywania czynności pielęgnacyjnych przy Pacjencie. I dlatego właśnie nasza wypożyczalnia łóżek medycznych w Toruniu dowozi sprzęt też do Włocławka, Inowrocławia, Grudziądza, Kowalewa Pomorskiego, Wąbrzeźna czy Tucholi. Wiemy, że komfort oraz bezpieczeństwo osób leżących jest niezmiernie ważne.

Łóżka medyczne to jeden z podstawowych sprzętów wypożyczanych dla lepszej opieki nad osobą leżącą lub rekonwalescentem.

Łóżko medyczne – dla kogo?

Z łóżek medycznych korzystają naprawdę różne osoby. Zaliczą się do nich osoby starsze, które z uwagi na różne schorzenia nie są już w pełni mobilne i spędzają czas w pozycji siedzącej. Z oferty wypożyczalni łóżek medycznych korzystają też osoby, które doznały poważnych uszkodzeń ciała. W przypadku osób, które mają np. unieruchomione nogi, oferujemy również dołączenie do łóżka specjalnych wysięgników, dzięki którym wstawanie jest łatwiejsze.

Nasza wypożyczenie łóżek medycznych to świetna opcja dla pacjentów po operacjach, którzy muszą pozostawać przez pewien czas w pozycji leżącej. Niestety, domowe łóżka czy kanapy nie zawsze zapewniają odpowiednią wygodę osobie leżącej, a to ważne nie tylko dla komfortu, ale i dla bezpieczeństwa. Zbyt długie leżenie może sprzyjać rozwojowi odleżyn, dlatego tak istotne jest, by zadbać o dobre łóżko oraz o materac przeciwodleżynowy.

Czy do łóżek rehabilitacyjnych trzeba używać materaca?

Tak, dla wygody klientów wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu oferuje zakup materacy piankowych, które mogą stanowić pierwszą warstwę na łóżku. Jeśli jednak wiedzą Państwo, że z łóżka medycznego będzie korzystać osoba przewlekle chora, leżąca, to sugerujemy wypożyczyć również materac przeciwodleżynowy. To specjalistyczny sprzęt o konstrukcji bąbelkowej i technologii pneumatycznej. Materac zapobiega powstawaniu odleżyn oraz przyspiesza leczenie tych, które już powstały. To niezastąpiony sprzęt medyczny, który dba o zdrowie i życie Pacjenta.