Bezpieczeństwo

Upadki są szczególnie niebezpieczne, jeżeli przydarzą się seniorom. Niestety po 40 roku życia, nasze organizmy zaczynają się starzeć, co przekłada się na mniejszą mineralizację kości. Osteoporoza zwykle jest niezauważalna do czasu pierwszego złamania. Gdy już nastąpi, niestety jest za późno na profilaktyczne leczenie.

W efekcie seniorzy bardzo długo zmagają się ze zrastaniem złamanych kości, a pechowcy mogą zostać całkiem unieruchomieni. Dlatego tak ważne jest, by osoby szczególnie zagrożone upadkiem korzystały z podpórek rehabilitacyjnych, które zapewnią im stabilność i bezpieczeństwo. Do takich urządzeń zalicza się chodzik rehabilitacyjny, nazywany też podpórką inwalidzką lub rollatorem.

Wygoda

Mimo że chodziki nazywa się urządzeniami rehabilitacyjnymi, mają zastosowanie nie tylko przy rekonwalescencji – to nieocenione codzienne wsparcie dla seniorów. Chodzik zapewnia odpowiednie podparcie osobom starszym, które nie chcą rezygnować z codziennych aktywności, ale zaczynają mieć problemy z poruszaniem. Ergonomicznie wyprofilowane rączki zapewniają pewny chwyt, a trzy lub cztery kółka, w zależności od modelu stabilizują urządzenie.

Rollatory z naszej wypożyczalni wyposażone są w małą półeczkę, na której można ułożyć zakupy, torbę lub inny podręczny asortyment. Dzięki temu, senior może robić zakupy, chodzić na spacery i korzystać z życia.

Dużą zaletą naszych chodzików jest lekkość i możliwość łatwego złożenia, co znacząco ułatwia transport, szczególnie posiadaczom mniejszych samochodów.

Jakość i oszczędność

Chodziki rehabilitacyjne można zakupić, ale nie są to tanie urządzenia. Nasza wypożyczalnia oferuje wynajem chodzików w atrakcyjnej cenie. Jest to wygodna opcja, jeżeli sprzęt jest potrzebny na krótki czas. Oferujemy sprawdzone urządzenia medyczne, które zostały stworzone z myślą o potrzebach seniorów.

Nie pobieramy kaucji za wypożyczany sprzęt i mogą go Państwo zwrócić w każdej chwili bez zbędnych formalności