FAQ

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania od klientów, wraz z naszymi odpowiedziami.

Jeżeli nie znajdą Państwo informacji, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod nr. 885 448 094 lub poprzez formularz kontaktowy.

Infolinia funkcjonuje w godzinach:

pn-pt 8:00-18:00,

sob 10:00-14:00.

Pytania ogólne

Nie pobieramy kaucji za żaden sprzęt.

Tak długo, jak będzie Państwu potrzebny. Przy wypożyczeniu zawieramy bezterminową umowę, którą opłacają Państwo zawsze miesiąc do przodu. W przypadku chęci oddania, umowa kończy się zawsze z końcem bieżącego miesiąca rozliczeniowego.

Nie trzeba. Jeśli umawiamy się na montaż sprzętu u Państwa, nasi pracownicy załatwiają wszystkie formalności na miejscu.

Odbiór osobisty oraz zwroty odbywają się po uprzednim telefonicznym umówieniu w siedzibie naszego biura przy ulicy Źródlanej w Toruniu.

Infolinia 885 448 094 jest czynna od poniedziałku do soboty. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00, w soboty 10:00-14:00.

Od poniedziałku do piątku, w przedziałach godzinowych 8:00-14:00.

Biuro nie ma stałych godzin otwarcia ze względu na nasz charakter pracy, zdalny lub w terenie. Jeżeli chcą Państwo spotkać się w naszym biurze osobiście, należy umówić się telefonicznie na konkretną godzinę przez infolinię.

Pytania o Łóżko rehabilitacyjne

Wnosimy łóżko w częściach i montujemy je we wskazanym pomieszczeniu.

Po montażu łóżka nasi pracownicy zawsze przeprowadzają dokładny instruktaż korzystania ze wszystkich funkcji sprzętu.

Tak, łóżko transportujemy w częściach – wymiary już złożonego łóżka to 220 cm x 103 cm. Prosimy o dokładne przemyślenie, w którym pokoju ma się znaleźć mebel, ponieważ po złożeniu, będzie trudniej go przenieść.

Tak, barierki można ustawić w dwóch pozycjach:

  • Pozycja dolna – barierki w tym ułożeniu są na równi z materacem. Umożliwia to swobodne wychodzenie z łóżka, siadanie na skraju czy pielęgnację Pacjenta.
  • Pozycja górna – barierki są ponad powierzchnią materaca, zabezpieczają pacjenta przed przypadkowym zsunięciem się na ziemię.

Pytania o koncentrator tlenu

Nie, nie ma potrzeby wymieniania butli ani zasobników. Nasze koncentratory tlenu korzystają z powietrza znajdującego się w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Do działania potrzebują źródła zasilania. Dla dociekliwych: koncentrator tlenu działa na zasadzie oddzielenia tlenu od azotu dzięki obecności zeolitu w procesie adsorpcji zmiennociśnieniowej.

Urządzenie może być włączone całą dobę, bez przerwy.

Dokonujemy corocznych przeglądów technicznych w certyfikowanym serwisie. Wszystkie koncentratory na stanie są po przeglądzie.

Nasze koncentratory nie posiadają akumulatorów – potrzebują ciągłego podłączenia do prądu. Korzystanie w podróży, np. w pociągu, będzie utrudnione lub niemożliwe.

Pobór energii koncentratora tlenu to 390 W
Około 45 decybeli, można to porównać do przeciętnej głośności lodówki lub zmywarki.
20 – 25 kg, w zależności od modelu.

Pytania o materac przeciwodleżynowy

Pobór energii materaca przeciwodleżynowego to 7 W – podobną wartość mają żarówki energooszczędne.
Tak – jeśli właściwości przeciwodleżynowe materaca mają być zachowane, musi być przez cały czas włączony.
Nie – układa się go na materac piankowy. Zdajemy sobie sprawę, że nazwa „materac przeciwodleżynowy” może być nieco dezorientująca, ale ma formę gumowej maty nakładanej na właściwy materac piankowy. Sama mata jest za cienka, by zapewnić komfort leżenia. Jeżeli położą Państwo samą matę na szczeble łóżka, grozi to podarciem sprzętu.

Pytania o obsługiwane miejscowości

Działamy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Oznacza to, że dowozimy sprzęt do wszystkich miast, miasteczek i wsi.

Tak, do tej pory dostarczyliśmy sprzęt do następujących miejscowości: