Chodzik dla starszej osoby - wypożyczalnia | Adiuva-Med
17015
post-template-default,single,single-post,postid-17015,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Chodzik dla starszej osoby – wypożyczalnia

Chodzik dla starszej osoby – wypożyczalnia

Chodzik dla starszej osoby – zadbaj o bezpieczeństwo!

Wiele mówi się o niebezpieczeństwach związanych z upadkami osób starszych. Obecnie to właśnie upadki są jedną z najczęstszych przyczyn występowania urazów u seniorów. Po 40. roku życia organizm zaczyna się starzeć, dlatego kolejne lata mogą przynosić coraz większe ubytki w kościach. Osteoporoza zwykle jest niezauważalna do czasu pierwszego złamania, a gdy już nastąpi, często jest za późno na profilaktyczne leczenie. W efekcie seniorzy bardzo długo zmagają się ze zrastaniem złamanych kości, a mogą nawet zostać całkowicie unieruchomieni. I dlatego tak ważne jest, by osoby szczególnie zagrożone upadkiem korzystały z podpórek rehabilitacyjnych, które zapewnią im stabilność i bezpieczeństwo. Do takich urządzeń zalicza się między innymi chodziki rehabilitacyjne, nazywane też czasem podpórkami inwalidzkimi.

 

Chodzik rehabilitacyjny dla seniora

 

Choć chodziki nazywa się urządzeniami rehabilitacyjnymi, można ich używać nie tylko w czasie rekonwalescencji Pacjenta. To nieocenione wsparcie dla seniorów. Chodzik zapewnia odpowiednie podparcie osobom starszym, które nie chcą rezygnować z codziennych aktywności, ale zaczynają mieć problemy z poruszaniem. Dwie wygodne rączki ułatwiają prowadzenie chodzika i gwarantują stabilność. Nasze chodziki posiadają aż 3 lub 4 kółka (w zależności od modelu), co zapewnia odpowiednią zwrotność i ułatwia skręcanie między ulicami czy wjeżdżanie chodzikiem do sklepu. Rollatory z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu posiadają też małą półeczkę, na której można ułożyć na przykład zakupy, torbę czy niezbędny asortyment. To dodatkowo odciąża seniora z dźwigania ciężarów.

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – chodziki dla osób starszych

 

Chodziki rehabilitacyjne idealnie sprawdzają się podczas spacerów czy w czasie wykonywania zakupów. Warto pamiętać, że niektóre schorzenia geriatryczne mogą też stanowić problem nawet podczas poruszania się po domu. W takich momentach chodzik rehabilitacyjnych również sprawdzi się doskonale. Polecamy wybierać sprawdzone urządzenia medyczne, które zostały stworzone z myślą o potrzebach seniorów. Chodziki z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego Adiuva-Med posiadają m.in. hamulce, które stanowią dodatkową ochronę dla osób starszych. Dużą zaletą prezentowanego modelu jest też możliwość składania sprzętu. To znacząco ułatwia przewożenie chodzika np. w samochodzie osobowym. Chodziki są też lekkie, więc przenoszenie ich między domami czy ośrodkami rehabilitacyjnymi nie powinno stanowić dla osób postronnych żadnego problemu.

 

Jak wypożyczyć chodzik rehabilitacyjny dla starszej osoby?

 

Najlepiej skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Chodziki rehabilitacyjne można też kupić, ale nie są to najtańsze urządzenia. Dodatkowo problemem może być późniejsze odsprzedanie takiego sprzętu. Wypożyczalnia oferuje wygodny wynajem chodzika dla seniora w dowolnym czasie. I co ważne, w Adiuva-Med nie pobieramy kaucji za wypożyczany sprzęt. Jeśli jesteś zainteresowany wypożyczeniem sprzętu dla bliskiej osoby, zapraszamy do kontaktu!