W przeciwieństwie do łóżek sterowanych ręcznie, elementy łóżka elektrycznego można przesuwać przy pomocy pilota.

To znaczące ułatwienie dla osób leżących i ich opiekunów.

Dla kogo?

Łóżko rehabilitacyjne zostało stworzone dla zapewnienia maksymalnego komfortu osobie długo leżącej. O ile przy krótkotrwałej chorobie czy rekonwalescencji zwykłe łóżka wystarczają, o tyle przy długim leżeniu mogą stać się uciążliwe, a nawet niebezpieczne.

Zwykłe łóżka nie są przystosowane do bezustannego leżenia przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Pamiętajmy, że u pacjentów długotrwale leżących dochodzi do nadmiernego uciskania tkanek mięśni na kości – to powoduje ból i powstawanie odleżyn.

Leżący pacjent powinien mieć zapewnione łóżko, które umożliwi mu wygodną zmianę pozycji i będzie dostosowane do odmiennego trybu życia.

Jakie są zalety elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego?

Łatwa obsługa

Największą zaletą takiego łóżka jest wygoda obsługi. Łóżkiem można swobodnie sterować za pomocą pilota, by ustawić je w pożądanej pozycji. To ułatwia karmienie osoby leżącej, zmienianie piżamy lub codzienne ćwiczenia fizjoterapeutyczne.

Przy wyborze łóżka medycznego elektrycznego warto zwrócić uwagę na to, ile elementów jest ruchomych i do jakiego stopnia.

Wygoda dla pacjenta i opiekuna

Dzięki automatyzacji pacjent nie musi prosić każdorazowo o pomoc przy zmianie pozycji – może decydować o niej samodzielnie. To dla wielu osób ogromna ulga i możliwość pozostania, choć w jakimś stopniu samodzielnym. Nawet niewielka autonomia wpływa pozytywnie na komfort psychiczny.

Możliwość szybkiej zmiany pozycji

Łóżka dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med posiadają wiele ruchomych komponentów. Oznacza to, że poszczególne części (zagłówek, podnóżek) można bez problemu unieść lub obniżyć:

  • Uniesienie podnóżka sprawia, że nogi znajdują się wyżej niż reszta ciała – to pozwala na zmniejszenie opuchlizny w kończynach dolnych. Taka pozycja poprawia krążenie żylne, przeciwdziała powstawaniu zakrzepów.
  • Pozycja z uniesionym zagłówkiem przydaje się podczas karmienia pacjenta lub gdy ma ochotę na czytanie książek czy oglądanie telewizji.
  • Leże można unosić do góry lub na dół, co przydaje się podczas codziennej pielęgnacji lub przy stopniowym powrocie do mobilności.
  • Łóżka rehabilitacyjne są przydatne dla osób starszych, które mają ograniczoną mobilność z powodu podeszłego wieku. Możliwość odpowiedniego podniesienia takiego łóżka sprawi, że senior nie będzie musiał schylać się podczas przechodzenia w pozycję leżącą.

Zapobieganie powstawaniu odleżyn

Dla pacjentów długo leżących rekomendujemy specjalistyczne materace przeciwodleżynowe. Taki materac jest specjalistycznym urządzeniem przeznaczonym dla osób narażonych na odleżyny. Odleżyny to przewlekłe rany, które charakteryzują się długotrwałym gojeniem. W skrajnych przypadkach całkowite wygojenie jest niemożliwe. Dlatego należy dbać o profilaktykę stanu zapalnego. Stosowanie specjalistycznych materacy przeciwodleżynowych na elektrycznych łóżkach rehabilitacyjnych zapewnia osobom leżącym znacznie większy komfort oraz bezpieczeństwo.

Jeśli pacjent nie jest permanentnie unieruchomiony, wystarczy klasyczny materac piankowy.

Bezpieczeństwo i wygoda

W przypadku osób unieruchomionych niezwykle ważne jest zadbanie o utrzymanie stałej pozycji – pomogą w tym barierki boczne, które skutecznie chronią pacjenta przed upadkiem. Dla osób bardziej mobilnych lub wracających do zdrowia w czasie rekonwalescencji, dużą pomocą będą wysięgniki, ułatwiające samodzielne wstanie lub zmianę pozycji.

Wypożyczenie to oszczędność

Kupno nowego łóżka medycznego może wiązać się ze sporym obciążeniem budżetu, nawet do kilkunastu tysięcy złotych. W sytuacji, gdy pacjent przestaje z niego korzystać, łóżko staje się problemem – zajmuje dużo miejsca, a zorganizowanie sprzedaży to dodatkowy zachód. Dla tych z Państwa, dla których liczą się kwestie ekonomiczne, zaletą skorzystania z naszych usług będzie obniżenie kosztów.

Ponadto, wypożyczając, mogą Państwo zwrócić sprzęt w dowolnym momencie. W przypadku sprzętów wielkogabarytowych takich jak łóżko właśnie, nasza wypożyczalnia zapewnia dowiezienie sprzętu do domu, wniesienie, montaż oraz objaśnienie obsługi.

Nie pobieramy kaucji za żaden sprzęt, zależy nam na zapewnieniu Państwu maksymalnego komfortu.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć się więcej – zapraszamy do kontaktu!