Koncentrator tlenu – wypożyczalnia w czasie pandemii | Adiuva-Med
16993
post-template-default,single,single-post,postid-16993,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Koncentrator tlenu – wypożyczalnia w czasie pandemii

Koncentrator tlenu – wypożyczalnia w czasie pandemii

Zwiększone zainteresowanie koncentratorami tlenu wskazuje na to, że wciąż bardzo dużo osób potrzebuje tlenoterapii w czasie pandemii. Koncentratory tlenu z wypożyczalni to urządzenia, które mogą wesprzeć funkcjonowanie układu oddechowego. Niewątpliwie stanowią one ważne wsparcie dla osób, które przebywają w domowej izolacji. Co warto wiedzieć o tlenoterapii w czasie pandemii i jak kontrolować dotlenienie organizmu?

 

Pulsoksymetr – dlaczego warto mieć go w domu?

Pulsoksymetry to urządzenia, które pozwalają na zmierzenie saturacji, czyli poziomu wysycenia tlenem krwi tętniczej. Z tego względu pulsoksymetr jest niezwykle przydatnym sprzętem, które warto mieć w domu niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pandemią. Przydaje się on zwłaszcza przy opiece nad osobami, które trwale muszą korzystać z tlenoterapii. Jeśli masz w domu pacjentów korzystających z koncentratora tlenu z wypożyczalni w Toruniu, rekomendujemy również zakup pulsoksymetru. Taki sprzęt nie jest dostępny w naszej wypożyczalni, ale bez problemu można zamówić go w aptece. Pulsoksymetr bywa też nieocenioną pomocą do kontrolowania saturacji u osób zmagających się przewlekłą obturacyjną chorobą płuc. Urządzenia te są również przydatne u chorych na astmę.

A co z COVID-19? Jeśli wykonasz test na zlecenie lekarza POZ i pozostaniesz w domowej izolacji, możesz otrzymać pulsoksymetr do mierzenia stanu saturacji. Warto korzystać z tej opcji, tym bardziej, że dzięki szybkiemu wyłapaniu zmian można rozpocząć tlenoterapię na wczesnym etapie. To zwiększa szansę  na wyzdrowienie pacjenta.

 

Koncentrator tlenu wypożyczalnia – sprzęt do domu

Koncentrator tlenu to sprzęt, o który musimy zadbać we własnym zakresie. Najłatwiej zamówić go w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Wówczas podpisujemy umowę bezterminową. Z koncentratora można zrezygnować w dowolnej chwili. Nie musisz więc martwić się o późniejszą sprzedaż czy przechowywanie sprzętu. Korzystasz z niego tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz, a później wraca do nas.

 

Co ważne, koncentrator tlenu stanowi doraźną pomoc u pacjentów, którzy przez duszności mają problemy z oddychaniem. Pacjent może korzystać z koncentratora przez całą dobę. Urządzenie pracuje bardzo cicho i nie przeszkadza w wypoczynku, za to może przynieść dużą ulgę w codziennym funkcjonowaniu.

 

Wypożyczalnia koncentrator tlenu – kiedy warto?

Jeśli rozważasz wypożyczenie koncentratora tlenu z uwagi na szalejącą pandemię, z pewnością warto rozważyć ten pomysł. Koncentrator jest nieocenioną pomocą zwłaszcza dla osób z chorobami współistniejącymi, które są narażone na cięższy przebieg COVID-19. Z wypożyczonym koncentratorem nie będziesz musiał martwić się o szybką organizację tlenu dla osoby, której stan pogorszy się nagle.

Co ważne, koncentrator tlenu  może być też przydatny dla pacjentów, którzy już opuścili szpital, ale nadal są słabi i potrzebują wsparcia. W takiej sytuacji tlenoterapia pomoże choremu szybciej wrócić do zdrowia i zapewni mu możliwość komfortowego oddychania.

Koszt wypożyczenia koncentratora nie jest wysoki, a taka opcja z całą pewnością jest bardziej opłacalna niż zakup sprzętu. Niestety, nowy koncentrator tlenu to duży wydatek i nie każdego na niego stać. Za wypożyczenie płacisz za to tylko niewielkie kwoty miesięczne – co ważne, w wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med nie pobieramy kaucji. Jeśli chcesz, możesz odebrać go od nas osobiście, w takiej sytuacji zalecamy jednak wcześniejsze poinformowanie nas o chęci przyjazdu do biura.

Uwaga! Warto pamiętać o tym, że ciężki przebieg COVID-19 wymaga leczenia szpitalnego. Koncentrator tlenu w domu może być wsparciem przy lżejszym czy umiarkowanym przebiegu choroby. Jeśli jednak saturacja wyraźnie spada, a koncentrator nie przynosi ulgi choremu, w takiej sytuacji powinien on jak najszybciej zostać przetransportowany do szpitala. Pamiętajmy również o tym, że tlenoterapia powinna być przeprowadzana pod nadzorem lekarza specjalisty (najczęściej pulmunologa)  lub lekarza pierwszego kontaktu. To gwarantuje bezpieczeństwo podczas korzystania z koncentratora. Specjalista określi częstotliwość i zalecany czas przepływu tlenu. Tlenoterapia musi być konsultowana z lekarzem prowadzącym!