W drugiej części cyklu omawiamy akcesoria dostępne w naszej wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu. Prezentowane urządzenia są niezbędne przy domowej opiece nad chorymi.

Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów!

Chodziki – wsparcie dla osób starszych

Chodziki to niezastąpiony sprzęt dla osób z ograniczoną mobilnością. Są świetnym wsparciem dla seniorów, którzy ze względu na schorzenia potrzebują dodatkowej pionizacji podczas przemieszczania się. Chodzik stabilizuje ciało, chroniąc przed przewróceniem się. Dla osób starszych upadki są szczególnie niebezpieczne.

Nasza wypożyczalnia oferuje różne typy chodzików. Mogą Państwo znaleźć między innymi:

  • chodziki typu ambona inaczej nazywane podpórkami ortopedycznymi, które służą wspomaganiu pionizacji. Świetnie sprawdzają się u seniorów, ale również osób przechodzących rekonwalescencje.
  • rollatory (nazywane również chodzikami), pozwalają podeprzeć się podczas przemieszczania, sprawdzają się świetnie podczas spacerów. Dzięki nim osoby starsze nie muszą rezygnować z codziennych aktywności, nawet jeśli są to tak najprostsze czynności, jak na przykład wyjście do sklepu.

Kule łokciowe – niezbędne w czasie rekonwalescencji

Kule ortopedyczne, nazywane również kulami łokciowymi, to sprzęt stosowany zazwyczaj po operacjach. Są dużym wsparciem dla osób, które przeszły operacje kończyn dolnych, na przykład stawów kolanowych.

Dzięki kulom rekonwalescent może odciążyć obolałe miejsce i nie wywierać na nie nacisku. Kule łokciowe dobrze dopasowują się do ręki i umożliwiają samodzielne przemieszczanie się. Co ważne, kule bywają też nieocenionym wsparciem dla seniorów, na przykład tych, u których stwierdzono reumatoidalne zapalenie stawów.

Kule ortopedyczne zaopatrzone w antypoślizgowe nakładki, zapewniają bezpieczeństwo i stabilność lepszą niż tradycyjne laski.

Stoliki przyłóżkowe – akcesoria dla osób leżących

Stolik przyłóżkowy to podręczny mebel, świetnie pasujący do łóżek rehabilitacyjnych. Oferujemy małe, stosunkowo lekkie stoliki przyłóżkowe, na których można przechowywać leki, niezbędne akcesoria higieniczne lub podawać posiłki osobie leżącej. To wygodne rozwiązanie, ponieważ stolik posiada kółka i dzięki temu można przesuwać go w dowolnym momencie.

Niewielki rozmiar umożliwia wsunięcie stolika pod łóżko, co bywa przydatne w trakcie wykonywania czynności porządkowych.

Adiuva-med – sprzęt medyczny z dostawą do domu

Te i inne sprzęty rehabilitacyjne oraz medyczne mogą Państwo zamówić z dostawą do domu z wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med.

Dowozimy łóżka rehabilitacyjne do Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna, Nowego Miasta Lubawskiego i wielu innych miejscowości na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Co więcej, za wypożyczone sprzęty nie pobieramy kaucji, a więc jedyną opłatą jest wypożyczenie oraz ewentualna dostawa.

Zachęcamy do kontaktu wszystkie osoby, które potrzebują sprzętów medycznych do wypożyczenia do domu.