Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi | Adiuva-Med
16871
post-template-default,single,single-post,postid-16871,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi

Sprzęt medyczny w domowej opiece nad chorymi

Wypożyczenie sprzętu medycznego bywa niezbędne w sytuacji, gdy mamy do czynienia z osobą chorą lub niepełnosprawną, która przebywa w domu. Wówczas należy zadbać o codzienny komfort takiej osoby, a ten często związany jest ze stosowaniem odpowiednich sprzętów medycznych i rehabilitacyjnych. Jakie urządzenia przydają się w domowej opiece nad chorymi? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

 

Łóżka rehabilitacyjne dla osób leżących

Jednym z podstawowych, ale i zarazem niezbędnych sprzętów, które warto zamówić z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu jest łóżko rehabilitacyjne. Nasze łóżka są sterowane elektrycznie i dzięki temu znacząco ułatwiają domową opiekę nad chorym. Pozwalają one na bezproblemową zmianę pozycji na przykład z leżącej na siedzącą, co ułatwia podanie posiłków czy oglądanie telewizji. Ponadto łóżka można unosić do góry lub opuszczać w zależności od potrzeb pacjenta oraz opiekuna. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego do łóżek udostępnia też klasyczne materace piankowe oraz materace przeciwodleżynowe. Te drugie są bardzo ważnym akcesorium dla osób, które nie są w stanie poruszać się i pozostają w pozycji leżącej przez cały dzień.

 

Wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu – materace przeciwodleżynowe

 

Dostępne u nas materace przeciwodleżynowe znacząco ułatwiają opiekę nad chorym. Dlaczego? W przypadku stosowania wyłącznie klasycznego materaca, należy dbać o bardzo częste zmiany pozycji leżącego pacjenta, by nie powstawały u niego odleżyny. Niestety, nawet opieka rehabilitacyjna nie zagwarantuje tego, że u osoby chorej nie pojawią się rany. Odleżyny powstają na skutek niedokrwienia tkanek. Jest to powodowane przez pozycję leżącą – nieruchomy pacjent nie jest w stanie zmieniać pozycji.

Materac przeciwodleżynowy zapobiega rozwojowi stanów zapalnych. W jaki sposób? Przede wszystkim zmniejsza nacisk ciała na materac i tym samym gwarantuje lepszy przepływ krwi. To zdecydowanie obowiązkowy asortyment dla osób leżących. Warto pamiętać o tym, że powstawanie odleżyn może mieć tragiczne skutki. Nie tylko sprawiają one ogromny ból, ale też mogą wiązać się z rozwojem sepsy, a w konsekwencji doprowadzić do śmierci.

 

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu gwarantuje możliwość zakupu oraz wypożyczenia materaca przeciwodleżynowego. Ta druga opcja jest dobra dla osób, którym zależy na czasowym wsparciu chorego, który np. dochodzi do siebie po wypadku czy urazie. Materace przeciwodleżynowe można bez problemu dopasować do łóżek rehabilitacyjnych. Są one podłączane do prądu, ale nie zużywają go zbyt wiele. Wartość ta jest porównywalna do zużycia prądu przez małą żarówkę.

 

Sprzęt medyczny dla pacjentów leżących

 

Wśród sprzętów rehabilitacyjnych, które są niezastąpione przy opiece nad pacjentami leżącymi, należy wskazać też ssaki medyczne. Te stosunkowo niewielkie urządzenia medyczne z wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Toruniu pomagają odessać ślinę u pacjentów, którzy mają problem z odkrztuszaniem. Najczęściej są to osoby po tracheotomii lub chorzy na mukowiscydozę. Ssaki medyczne można z powodzeniem stosować również w domu – ułatwiają opiekę nad chorym i zapewniają mu komfort przez cały dzień. Co ważne, ssaki medyczne dostępne w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu nadają się też do odsysania ropy czy krwi, które mogą pojawić się u pacjentów po zaawansowanych zabiegach laryngologicznych.