Jakie urządzenia przydają się w domowej opiece nad chorymi?

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z artykułem.

Łóżka rehabilitacyjne dla osób leżących

Jednym z podstawowych i niezbędnych sprzętów, w który warto się zaopatrzyć to łóżko rehabilitacyjne, które znacząco ułatwia domową opiekę nad chorym.

Taki sprzęt pozwala na bezproblemową zmianę pozycji z leżącej na siedzącą i inne udogodnienia. Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego udostępnia też klasyczne materace piankowe lub materace przeciwodleżynowe.

Materace przeciwodleżynowe są kluczowym sprzętem dla osób, które pozostają w pozycji leżącej przez cały dzień.

Wypożyczalnia sprzętu medycznego – materace przeciwodleżynowe

Materace przeciwodleżynowe znacząco ułatwiają opiekę nad chorym. W przypadku stosowania zwykłego materaca, należy dbać o bardzo częste zmiany pozycji leżącego pacjenta, by nie powstawały odleżyny. Niestety, nawet opieka rehabilitacyjna nie zagwarantuje tego, że u osoby chorej nie pojawią się rany. Odleżyny powstają na skutek niedokrwienia tkanek. Jest to powodowane przez pozycję leżącą – nieruchomy pacjent nie jest w stanie zmieniać pozycji.

Materac przeciwodleżynowy zapobiega rozwojowi stanów zapalnych – dzięki swojej konstrukcji zmniejsza nacisk ciała na materac i tym samym gwarantuje lepszy przepływ krwi. Powstawanie odleżyn może mieć tragiczne skutki – sprawiają ogromny ból i mogą spowodować sepsę, a w konsekwencji zgon.

Nasza wypożyczalnia sprzętu medycznego w Toruniu oferuje możliwość wypożyczenia lub nawet zakupu materaca przeciwodleżynowego. Wypożyczenie jest opłacalne, jeżeli zależy Państwu na czasowym wsparciu chorego, który dochodzi do siebie po wypadku lub urazie. Materace przeciwodleżynowe można bez problemu dopasować do łóżek rehabilitacyjnych.

Materace przeciwodleżynowe są podłączane do prądu, ale nie zużywają go zbyt wiele. Wartość ta jest porównywalna do zużycia prądu przez żarówkę energooszczędną.

Ssaki medyczne w opiece domowej

Wśród sprzętów rehabilitacyjnych, które są niezastąpione przy opiece nad pacjentami leżącymi, należy wskazać ssaki medyczne. Te stosunkowo niewielkie urządzenia medyczne pomagają odessać ślinę u pacjentów, którzy mają problem z odkrztuszaniem. Najczęściej są to osoby po tracheotomii lub chorzy na mukowiscydozę. Ssaki medyczne można z powodzeniem stosować w domu – ułatwiają opiekę nad chorym i zapewniają mu komfort przez cały dzień.

Warto podkreślić, że ssaki medyczne dostępne w wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu nadają się też do odsysania ropy lub krwi, które mogą pojawić się u pacjentów po zaawansowanych zabiegach laryngologicznych.