Ssak medyczny jest niezwykle przydatny pacjentom w trakcie rekonwalescencji pooperacyjnej lub przy leczeniu laryngologicznym.

Na co zwrócić uwagę?

Przed wyborem ssaka z konkretnej wypożyczalni sprzętu medycznego warto przyjrzeć się dokładnej ofercie. Klienci mogą wybierać między ssakami ręcznymi i elektrycznymi. My zalecamy korzystanie z tej drugiej opcji – ssaki zasilane sieciowo mogą pracować w trybie ciągłym, co ma duże znaczenie dla Pacjentów w śpiączce lub mózgowym porażeniem dziecięcym.

Jeśli zdecydują się Państwo na ssak elektryczny, radzimy zwrócić uwagę na poziom hałasu emitowany przez dany model. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzenia pracującego przez dłuższy czas. Przedłużający się hałas powoduje dyskomfort u pacjenta i domowników. Z tego względu zalecamy wybór ssaków medycznych renomowanych firm, których produkty zapewniają cichą pracę.

W wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med w Toruniu znajdą Państwo ssaki medyczne trzech znanych i docenianych firm: Novama, Aspiret i Yuvell. Nasze urządzenia spełniają warunki dyrektywy 93/42/EEC dla wyrobów medycznych.

Warto zwrócić uwagę na rozmiar urządzenia. Polecamy wybierać poręczne, niewielkie ssaki, które można swobodnie przestawiać i umieszczać w dowolnym miejscu. W trakcie pracy ssak medyczny może stać np. na stoliku przyłóżkowym, a gdy Pacjent przestanie z niego korzystać, można wsunąć go pod łóżko. Małe ssaki medyczne nie będą zawadzać w pokoju, a ich podniesienie nie będzie problemem dla starszej osoby.

Zanim zdecydują się Państwo na konkretny sprzęt, niezbędne są konsultacje z lekarzem w celu ustalenia ciśnienia w ssaku medycznym. Ciśnienie powinno być indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta – to ważne, ze wzglęu na komfort i bezpieczeństwo. Regulacja ciśnienia powinna być dopasowana w zależności od wydzieliny, którą odsysamy.

Za pomocą ssaka medycznego można odsysać między innymi ślinę, krew oraz ropę. Ssaki medyczne z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu posiadają regulację ciśnienia, dlatego dopasowanie specjalistycznego sprzętu medycznego do potrzeb danego Pacjenta nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Jak wypożyczyć ssak medyczny?

Zakup nowego ssaka medycznego nie jest tani. Profesjonalny sprzęt dla chorego wiąże się z kosztem co najmniej kilkuset złotych. Dodajmy do tego koszty leczenia, rehabilitacji, konsultacji fizjoterapeutycznej oraz innych sprzętów medycznych, które trzeba stosować w domowej opiece nad chorym. Warto oszczędzić tam, gdzie to możliwe. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Ssak medyczny można wypożyczyć u nas za niewielką, comiesięczną kwotę, bez konieczności płacenia kaucji. To wygodna opcja dla osób, które nie chcą kupować własnego sprzętu.

Krótkoterminowy wynajem jest opłacalny w przypadku pacjentów w stanie pooperacyjnym, którzy będą korzystać ze ssaka medycznego tylko w czasie rekonwalescencji. W takiej sytuacji zakup nowego sprzętu nie miałby sensu – po kilku tygodniach ssak stałby się bezużyteczny. Przy wypożyczeniu problem znika – sprzęt może zostać oddany w dowolnym momencie. Nie muszą się Państwo martwić poszukiwaniem kolejnego nabywcy.

Zapraszamy do Adiuva-Med! U nas znajdą Państwo elektryczne ssaki medyczne renomowanych marek. Pracują cicho i niezawodnie.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego – wypożyczamy sprzęt z dnia na dzień bez kaucji.