Ssak medyczny w domowej opiece nad chorym | Adiuva-Med
17038
post-template-default,single,single-post,postid-17038,single-format-standard,bridge-core-2.3.4,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,side_area_uncovered_from_content,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-22.0,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive

Ssak medyczny w domowej opiece nad chorym

Ssak medyczny w domowej opiece nad chorym

Ssaki medyczne to urządzenia, które szczególnie przydają się Pacjentom po inwazyjnych zabiegach chirurgicznych, zwłaszcza po tracheotomii. Ponadto z takiego sprzętu często korzystają też osoby będące w trakcie rekonwalescencji pooperacyjnej. Ssaki medyczne są również używane przez Pacjentów leczących się laryngologicznie. Warto jednak wiedzieć, że to urządzenia, których można używać nie tylko w warunkach szpitalnych, ale również w domu. Organizujesz opiekę nad osobą chorą i zastanawiasz się, czy potrzebujesz ssaka medycznego w domu? Sprawdź, dlaczego warto wypożyczyć taki sprzęt!

 

Ssak medyczny w domu – wypożyczenie czy zakup?

 

Warto mieć świadomość, że zakup nowego ssaka medycznego nie jest tani. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalny sprzęt dla chorego, będziesz musiał zapłacić co najmniej kilkaset złotych za zakup. Dodajmy do tego koszty leczenia, rehabilitacji, konsultacji fizjoterapeutycznej oraz  innych sprzętów medycznych, które trzeba stosować w domowej opiece nad chorym. Gdy podsumujesz wydatki, szybko może okazać się, że zakup ssaka medycznego przekracza Twoje możliwości. Na szczęście istnieje możliwość skorzystania z oferty wypożyczalni sprzętu medycznego. Ssak medyczny można wypożyczyć u nas za niewielką, comiesięczną kwotę, bez konieczności płacenia kaucji. To wygodna opcja dla osób, które nie chcą kupować własnego sprzętu, ale jednak potrzebują ssaka medycznego w domowej opiece nad chorym.

 

Wypożyczenie ssaka medycznego to też znakomita opcja dla osób, które potrzebują sprzętu na krótki okres czasu. Taka sytuacja dotyczy zwłaszcza Pacjentów w stanie pooperacyjnym, którzy będą korzystać ze ssaka medycznego tylko w czasie rekonwalescencji. W takiej sytuacji zakup nowego sprzętu nie miałby sensu – po kilku tygodniach ssak stałby się bezużyteczny. Przy wypożyczeniu możesz zapomnieć o tym problemie – oddajesz sprzęt w dowolnym momencie i nie musisz martwić się o  cały proces sprzedaży oraz o ewentualne poszukiwanie nabywcy.

 

Ssak medyczny w domu – na co zwrócić uwagę?

 

Przed wyborem ssaka z konkretnej wypożyczalni sprzętu medycznego warto przyjrzeć się dokładnej ofercie. Pacjenci mogą wybierać m.in. między ssakami ręcznymi oraz elektrycznymi. My zalecamy korzystanie z tej drugiej opcji – ssaki zasilane sieciowo mogą pracować w trybie ciągłym, co ma duże znaczenie np. dla Pacjentów w śpiączce lub tych z mózgowym porażeniem dziecięcym.

 

Jeśli zdecydujemy się na ssak elektryczny, powinniśmy zwrócić też uwagę na poziom hałasu emitowany przez dane urządzenie. To ważne, ponieważ jeśli urządzenie pozostaje włączone przez dłuższy czas, to głośny dźwięk może powodować dyskomfort u Pacjenta. Z tego względu zalecamy wybór ssaków medycznych renomowanych firm, które zapewniają cichą pracę ssaka medycznego. W wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med w Toruniu znajdziesz ssaki medyczne trzech znanych i docenianych firm: Novama, Aspiret i Yuvell. Warto podkreślić że nasze urządzenia spełniają warunki dyrektywy 93/42/EEC dla wyrobów medycznych.

 

Przy wyborze ssaka medycznego warto też przyjrzeć się rozmiarowi urządzenia. Polecamy wybierać poręczne, niewielkie ssaki, które można swobodnie przestawiać i umieszczać w dowolnym miejscu. W trakcie pracy nasz ssak medyczny może stać np. na stoliku przyłóżkowym, a gdy Pacjent przestanie z niego korzystać, może wsunąć go np. pod łóżko. Małe ssaki medyczne z pewnością nie będą zawadzać w pokoju, a ich podniesienie nie będzie stanowiło problemu nawet dla osoby starszej.

 

Zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt, dopytaj lekarza o regulację ciśnienia w ssaku medycznym. Ciśnienie powinno być indywidualnie dopasowane do potrzeb Pacjenta – to ważne, ponieważ dzięki temu można zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Regulacja ciśnienia powinna być też dopasowana w zależności od wydzieliny, którą odsysamy. Za pomocą ssaka medycznego można odsysać między innymi ślinę, krew oraz ropę. Ssaki medyczne z wypożyczalni sprzętu medycznego w Toruniu posiadają regulację ciśnienia, dlatego dopasowanie specjalistycznego sprzętu medycznego do potrzeb danego Pacjenta nie będzie stanowiło żadnego problemu.

 

Jak wypożyczyć ssak medyczny?

 

Szukasz wypożyczalni ssaków medycznych na terenie woj. kujawsko-pomorskiego? Zapraszamy do Adiuva-Med! U nas znajdziesz profesjonalne, ciche i elektryczne ssaki medyczne renomowanych marek. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego – wypożyczamy sprzęt z dnia na dzień i bez kaucji.