Panują Państwo wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne po raz pierwszy? W naszym krótkim poradniku znajdą Państwo podstawowe informacje, porządkujące wiedzę, jakie akcesoria są potrzebne do łóżek rehabilitacyjnych.

Wypożyczalnia łóżek medycznych Włocławek – niezbędne akcesoria

Niezależnie od tego, czy planują Państwo wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne, czy je kupić, muszą Państwo wybrać materac.

Standardowym wyposażeniem łóżek rehabilitacyjnych są materace piankowe – zapewniają odpowiednie podparcie dla układu kostnego, zapewniając osobie leżącej komfort.

Warto jednak pamiętać o tym, że same materace piankowe mogą nie sprawdzić się u osób przewlekle leżących. W takiej sytuacji należy zastosować materac przeciwodleżynowy. W naszej wypożyczalni sprzętu medycznego Adiuva-Med w Toruniu oferujemy materace przeciwodleżynowe bąbelkowe. To specjalistyczny sprzęt oparty o technologię pneumatyczną, która doskonale chroni przed powstawaniem odleżyn.

Jeśli chcą Państwo zadbać o dobre wyposażenie łóżka, rekomendujemy materac przeciwodleżynowy. To najlepszy sposób na zmniejszenie ucisku tkanek na kości, a tym samym ograniczenie ryzyka wystąpienia stanów zapalnych.

Dodatkowe udogodnienia dla pacjenta

Osoby, zmagające się z ograniczoną sprawnością ruchową, muszą mieć niezbędne akcesoria w pobliżu łóżka. Jeżeli, przemieszczanie się do toalety będzie problemem, rekomendujemy zaopatrzenie się w krzesła toaletowe. Takie krzesło można ustawić w dowolnym miejscu. Krzesła z naszej wypożyczalni są wyposażone w regulację wysokości, zapewniając pacjentowi komfort podczas załatwiania potrzeb fizjologicznych.

Dowozimy sprzęt na całym terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki temu mogą Państwo w wygodny sposób odebrać zamówione łóżko rehabilitacyjne wraz z krzesłem toaletowym. Montażem oraz wniesieniem sprzętu zajmiemy się osobiście.

Wypożyczalnia łóżek medycznych elektrycznych w Toruniu – barierki

Barierki stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym wypadnięciem z łóżka. Ponadto ułatwiają podparcie się i przejście do pozycji siedzącej. Chętnym osobom możemy też dowieźć specjalny wysięgnik montowany przy zagłówku. Wystarczy wysunąć rękę w kierunku wysięgnika, by móc podciągnąć się do góry, a następnie przejść do pozycji siedzącej.

Całe województwo kujawsko-pomorskie

Adiuva-Med realizuje dowozy do wszystkich miejsc na terenie województwa. Dbamy o pełen komfort pacjentów, dlatego gwarantujemy montaż oraz instruktaż korzystania z poszczególnych sprzętów. Jeśli potrzebują Państwo łóżka medycznego, koncentratora tlenu lub jakichkolwiek innych urządzeń, zapraszamy do kontaktu! Dowieziemy je do domu.